Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma majdnem elütötték a kiskuty...

Ma majdnem elütötték a kiskutyámat. Mit tegyek hogy soha többé nd fordulhasson elő?

Figyelt kérdés

Egy hete vam nálunk. Másik kölyökkutyànk mellé hoztuk hogy ne legyen egyedül. Elmentünk sétálni. Az új kutyus nem fél a kutyàktól de ma kiderült hogy retteg a nőktől (????). Persze az utcán mászkálnak nők. Elment mellettünk egy nő, elkezdett cürikolni és kibújt a nyakörvből pedig ellenőriztem séta előtt hogy ne ferjen ki a feje.


De kifért. Valahogy. Lélekszakadva rohant el azonnal az útra. Szerencsere az elso auto kikerulte a masik meg megallt es feltartotta a sort amig osszeszedtem a kutyat es a jarokelok is segitettek. Szoval vannak jo emberek 😊


Ezek utan a barataim odaadtak az o kutyajuk hamjat mert az biztonsagosabb. Es egesz seta alatt retegett a tobbi embertol.


Vilagos hogy problemaja van de ez eddig nem tunt fel mert ha setalni voltunk jott a ferjem is es akkor nem felt.


A problemat ket oldalrol fogjuk kezelni egyreszt nyilvan kell neki valami oktato aki segit a felelme legyozeseben.


De a masik. Milyen olyan ham van amibol semmikepp nem tud kibujni. Melyik az a kivitelezes? Mert pont van itt egy kerdes ahol irja valaki hogy az ove a hambol bujt ki ijedteben.



2016. okt. 22. 19:18
 1/9 anonim ***** válasza:
44%

Leginkább nevelni kéne,hiszen akkor ha kibújna akkor tudod szóval szabályozni. Nálunk is volt,hogy egy hirtelen hangtól kibújt a kutya a nyakörvből,de mikor szóltam,hogy Lili állj meg akkor megállt,illetve mondtam utána gyere és oda jött.A nyakörvét szorosabbra vettem,úgy mentünk hazáig.


Szerintem nincs olyan hám amiből a kutya nem tud kibújni, szorosra kell állítani mást nem tudsz tenni. Még olyat láttam,hogy hám és nyakörvet össze kötötték spárgával és két póráz volt pluszban a kutyán,így ha az egyikből kibújna a másikkal még megfogható.

Nem tudom milyen fajta a kutyus,de esetben akár egy fojtó nyakörv (lehet szövet fojtót venni) is jó lehet abból képtelenség kibújni.


De természetesen dolgozzatok azon,hogy a kutya ne féljen az utcán,rengeteget kell gyakorolni!!

2016. okt. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos meg csak egy hete van nalunk igy bar a kertben meg a parkban siman visszajon foleg a masik kutyaval egyutt, gondolom tole tanulta hogy ha hivom jonni kell, de ahogy most megijedt mintha meg se hallott volna. Illetve en is panikba estem sajnos.
2016. okt. 22. 19:41
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Van why nagyon jó módszer erre. Ráteszel egy fojtó - és egy normál nyakörvet és mindkettőbe egyszerre bekapcsolod a karabinert. Így a folyó nem tud fojtani, de ha megpróbál hátrafelé kibújni, akkor összeszorul és nem tud kiszabadulni.
2016. okt. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Why=egy
2016. okt. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Koszonom 3as de egy 5 kilos kolyok cavalierrol van szo. Van olyen pici fojto nyakorv? Ez jol hangzik egyebkent mert veszhelyzet eseten folyt csak ami meg mindig jobb mintha elutne egy auto...
2016. okt. 22. 19:44
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de te is tudsz fojtót csinálni egy erősebb zsinórból.
2016. okt. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Most nézem az egyik kérdésnél, hogy akár csivavára is van megfelelő méret. Tehát szerintem csak körbe kell nézni.
2016. okt. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Y hám. Ebből nem bújik ki, amíg nem sikerül megnevelni.

[link]

2016. okt. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom. Amit a baratnomek adtak most kolcson az is ilyen y ham. Akkod lehet hogy az jo is lesh erre a celra. Nagyon megijedgem meg mindig sokkos vagyok. Rossz bele gondoloni mi lett volna ha a kedves bmw-s srac nem tartja fel nekem a firgalmat...
2016. okt. 22. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!