Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azt hiszem a kutyám elkapott...

Azt hiszem a kutyám elkapott egy macskát. Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Igazából a kérdésnek nincs értelme csak zaklatott vagyok és nem értem mi történhetett.szóval:

anyámmal épp sétáltunk egy sötét utcában, nem volt sok világítás. Arra lettem figyelmes hogy a kutyám megindult egy kapuhoz és megrántott, azt hittem csak egy kutya miatt szaladt oda de láttam hogy valami ott történik, megijedtem hogy kutya, de semmi hangot nem adtak ki sem morgás sem nyüszítés semmi, aztán a kutyám jött felém és valamit vonszolt a szájában, valami fekete volt kis fehérrel. Kiszabadult a kutya szájából de a kutyám ismét elkapta a lábát vagy a farkát, anyám megfogta a kutyát és az állat bemenekült a bokrok közé mi pedig mentünk tovább. Majd össze estem úgy megijedtem. Az egész esemény egy hang nélkül zajlott le, a kutya nem morgott nem nyüszített, az állat sem adott ki hangot, a kutya pofája sértetlen a száján sincs vér vagy szőr. Mi az isten történt, és hogyan tud elkapni egy kutya egy macskát korom sötétben?? szerencsére a kutyám vadászkutya létére nagyon puhát harap, és van macskánk így gondolom nem akart ártani sem, de nem tudom felfogni. Szerintetek baja lett az állatnak? Gyanítom macska volt mert sok kóbor macska van a környéken köztük fekete is. Látszólag nem lett baja, simán elszaladt.



2016. okt. 22. 21:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Amikor az én kutyám macskákat kerget, és tettlegességig fajul a dolog (vagyis veszélyes közelségbe kerül), akkor ott a ciccek fújnak meg dühöngenek, visítanak. Nem lehet, hogy valami apróbb vadállat volt? Menyét, görény ilyesmi..
2016. okt. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Ami neked sötétség, az a kutyának nem az.

Legközelebb úgy sétáltasd, hogy ne ő rángasson arra, amerre akar.

ha pedig szabadon elstartol, megtanítod neki, hogy megálljon, vagy el se induljon.

A macsekot pedig meddig tartott volna visszamenni és megkeresni, megnézni, van-e baja? Már, ha ennyire érdekel az állapota?

2016. okt. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
egy koromfekete macskát korom sötétségben bokrok között hogy találtunk volna meg? Egyébként nem rángatott ez volt a furcsa, csak megindult a kapu felé és megrántott, nem szokott ilyet csinálni még akkor sem ha kutya van a kapunál. Nem tudom hogy jött össze ez az egész. Ha megláttam volna a macskát vagy furcsát hallok észre veszem, de ez ilyen se hang se kép volt :( Nem tudom egyénként, belegondolva más nem lehetett, ez egy város, max mókus van még de ez a valami nagyobb volt.
2016. okt. 22. 21:30
 4/16 anonim ***** válasza:
27%
Szegény cica :( eeeevitte a hülye gazdit a kutya sétáltatni, gratulálok
2016. okt. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
#4 hülye vagy te...gondolom soha nem volt még kutyád...egyáltalán miről brszélsz?
2016. okt. 22. 23:55
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem értem. Ha pórázon volt a kutya, hogy tudott bármit elkapni, sőt ismét elkapni?!

A kutya egyébként jobban lát a sötétben, plusz jobban hall és a szagokat is érzi.

2016. okt. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Hát ez az amit nem értek.mentünk ő oldalt ment ahogy szokott az a kapu beljebb volt, nem engedtem oda, viszont egyet rántott és már el is kapta, szóval kokrétan oda sétált a macskához és ráugrott. Utána kivonszoltam a világosabbra ahol elengedte de nem futott el egyből a macska és újra elkapta. És ez az egész egy nyekkenés nélkül játszódott le. A kutya egy 30 kilós kölyök, nem tud harapni, nem tud ráfogni dolgokra pedig vadászkutya. Hát nem tudom mi volt, világosban valószínüleg nem történt volna meg, anyum azt mondta hogy legközelebb inkább viszünk lámpát is. De nem értem hogy ebből hogy jött az hogy a kutya sétáltat engem? Nem odavonszolt csak egy rohadt nagyot rántott, annyi kellett hogy elkapja.
2016. okt. 23. 09:56
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha vadászkutya akkor érthető hogy megfogja a macskát. Azért a kutyának 100 szor is jobb a szaglása mint az embernek. Megérzi a macskát még ha sötét is van. De ha elfutott a cica akkor minden rendben van. De máskor azért figyeljetek hogy ne kapjon el több macskát:))
2016. okt. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Az lesz. Rossz szokása egyébként hogy mindent a szájába szed. Ha jön valaki és nem talál játékot akkor megpróbálja felvenni a macskánkat, persze nem sikerül mert óvatosan csinálná de addigra a macska meglóg. A mu macskánk is nyarvok ha túlzásba viszi ezért is gondolom hogy bem okozhatott sérülést ha az a macska meg sem szólalt.
2016. okt. 23. 10:41
 10/16 anonim ***** válasza:
29%
30 kilós kölyök és vadász kutya....aha, mondom, hogy gondok vannak nálad, tüptürüp és még mindig szegény cica :( és azé vitt el a kutyád téged sétáltatni, me nem tod megfogni
2016. okt. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!