Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Malinois - Fiatal Belga...

Malinois - Fiatal Belga juhász szuka kutyát találtunk kirakva és hazahoztuk. Segítség?

Figyelt kérdés
Nem akartuk otthagyni még csak egy kölyök kutya állatorvos volt nála szerinte 6-7hónap közötti lehet mert a hátsó fogai már kint vannak.Nagyon barátságos velünk de nagyon neveletlen , ügrál ránk ami még nem lenne gond de a családban van egy 6 éves kislány is és fellöki.Ráadásul 4 kutyánk van itthon és nem nagyon jön ki velük.Nem agresszív de nagyon feszült a közelükben.Nevelésével kapcsolatban segítség?Tisztában vagyunk vele hogy munka kutya ezért gondolkozunk rajta hogy odaadjuk e ismerősnek kiképzésre.

2016. okt. 23. 11:12
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Képzés mindenképpen szükséges. A mali nagyon kemény, pörgős munkakutya, kutyákkal is sokszor nehezen szoktatható össze. Ha tudtok, keressetek neki kifejezetten munkakutyás gazdit, akinek van kedve, ideje és energiája vele képzésre járni, megnevelni.
2016. okt. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm
2016. okt. 23. 11:17
 3/9 anonim ***** válasza:
32%

Add nekem! T.T

Én már mióta álmodozok egy maliról más meg talál az utcán :(((( Pont szukát szeretnék.

2016. okt. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugye néztetek chipet? 14 napig kötelesek vagytok az eredeti gazdáját keresni. Azt, hogy odaadjátok ismerősnek képzésre, úgy értitek, hogy ő kiképzi nektek és ti megkapjátok készen a kutyát? Az nem fog menni. A mali különösen olyan, hogy egész életében dolgozni kell vele.
2016. okt. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Előszöris tisztázzuk hogy mi kutyások vagyunk már vagy 20 éve tisztában vagyunk a chippeléssel mindegyik saját kutyánk chippelve van!Tegnap mikor megtaláltuk és kihívtuk hozzá a dokit természetesen megnézte azt is ( de kérdem én ha egyszer egy talált kutyáról van szó az természetes hogy egy normális doki azt is lenézi nem?! legalábbis felénk ez adott!) Na de elnézést kérek mielőtt még rám szólsz legközelebb figyelj oda hogyan írsz ki valamit és ne oktass ki légyszíves mert nem arra vagyok kíváncsi!A másik hogy a kiképzőtől visszakapjuk de akkor munkára fognánk természetesen.Van rá lehetőségünk munkából adódóan.És elnézést kérek a többi olvasótól nagyon szívesen fogadok még több segítséget :) Lehetőleg olyasmiket mint például hogyan szoktassuk le az ugrálásról :D más komoly baj egyenlőre nincs hál istennek .
2016. okt. 23. 18:12
 6/9 anonim ***** válasza:
Kiképzésre neked (vagy ha nem vagy felnőtt még, akkor felnőtt családtagodnak) kellene vele járni, mert az egy dolog, hogy kiképzőnek működni fog, de nem nektek nem biztos. Legalábbis pár alkalommal a gazdinak is részt kell vennie ezeken a képzéseken, hogy megtanulja a gazda is, hogyan bánjon a kutyával.
2016. okt. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hátrébb az agarakkal, kedves kérdező, nem támadtalak, csak egy tényt közöltem, amivel sokan (orvosok se) nincsenek tisztában.

Amúgy csak ismételni tudom magamat: semmi értelme odaadni másnak képzésre, nektek kell eljárnotok.

2016. okt. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez nemteljesen igaz attól gügg milyencélra lesz kutya kiképezve abban igazad van hogy pl kutyaszliba nekünk kell járni a kutyával én jelenleg is járok egy másik kutyámmal de az őrzővédőire vagy egyéb komoly munkákra kiképzőnekbe lehet adni a kutyát.És még mindigjeéezném hogy van mellette 4 kutyánk 3 kiképezve,akérdéstpedig azürt tettem fel mert kpnkrétan ehheza fajhoz nem értünk és véleményt szerettem volna.Mimdenesetre egy végül nema mi kutyánk lesz hanem dtogkereső vagy őrtővédőt képeznek belőle már hamegfelel természetesen annak :) van egy kitykiképző osmerősünk aki ezzel foglalkozik megnézte és elviszi majd magával 1hónap múlva.
2016. okt. 25. 08:40
 9/9 A kérdező kommentje:
Helyes irás miatt elnézést telefonról válaszoltam és átjavított néhány szót.
2016. okt. 25. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!