Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olcsóbb a BARF etetés mint a...

Olcsóbb a BARF etetés mint a konzerv+táp-os fajta?

Figyelt kérdés
2016. okt. 23. 22:05
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Igen.
2016. okt. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Nem olcsóbb, csak a m,egszállott hívők azt akarják bemesélni hogy ez a módszer mindenben tökéletes (én még olyat is hallottam, hogy azt gyorsabb megcsinálni mint kiönteni egy pohár tápot - nonszensz xD). Legfeljebb akkor olcsóbb ha akkora mázlid van, hogy tökéletes a csillagok állása (pl találsz olcsó húst a közelben, van hozzá megfelelő hűtőd, tengernyi felesleges időd, stb...)

Amúgy meg a kutyáknak nincs szüksége konzervre, a megfelelő minőségű táp tökéletesen elegendő.

2016. okt. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Hát ez csak attól függ, hogy milyen drága konzervet meg tápot, meg milyen drága húst nézünk :) Kijöhet olcsóbbra, drágábbra, vagy kb. ugyanannyira is.
2016. okt. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%

Sok mindentől függ, első sorban attól, hogy milyen húsforrást találsz és hogy alapból hogyan etetnéd a kutyádat. A prémium tápoktól olcsóbb és sokkal egészségesebb is.


Nekünk egy 8 kilós tacsi keverékünk van, a kajája (ha beleszámolom a kókuszzsírt, a tojást és a sajtot is, amit jutalomfalatnak kap) olyan 5-6000 forintban áll meg egy hónapban, de nagyon jó kajabeszerző helyünk van, egy közeli állateledelesnél vesszük a húst.


Tudom, hogy sokan ellenzik ezt az etetési módszert, de amikor a kutyánknak mindenhol elkezdett visszanőni a szőre, mert ki lett kerülve az allergiája és nézem a fotókat róla, amin konkrétan "világítanak" a fogai, olyan fehérek :D és ha gyömöszölöm, nincs szájszaga, úgyhogy én nagyon támogatom. :)

2016. okt. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Acanával és Aro konzervvel etetünk
2016. okt. 24. 14:46
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát a vásárcsarnokban van pl. 50ft/kg árú hús de ezeket azért meg kell nézni hogy normális minőségű e. Én 50-300 ft/kg áron szoktam vásárolni. Vidéken jóval drágább lenne...
2016. okt. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
10:11 ezzel az a baj, hogy nem mindenkinek egy szem kis ölebe van... A táp minnél jobb minőségű, annál kevesebbet kell adni belőle, a húsból viszont mindeképpen hatalmas mennyiségeket zabálnak be. Másodszor ha az ember körültekintően választ egészséges fajtát és tenyésztőt akkor nagy valószínűséggel nem kell ilyen nyavajákkal küzdenie. Szájszag szintén nem kötelező elem. Nektek a barf etetés vált be rá, de attól még nem csodaszer. Igen tényleg az lenne a legoptimálisabb elméletileg, de egyszerűen azt nem kéne ennyire bizonygatni, hogy ez olyan egyszerű/olcsó módszer és olyan érzetet kelteni mintha rosszat tenne a kutyájával az aki nem így csinálja. Arról nem is beszélve, hogy ha belegondolsz min mennek át az állatok, akikből a hús lesz és mivel etetik őket, akkor máris nem olyan egészséges. A biohús az más, amelyik boldogan csipeget a kertben és magokat eszik... De az aztán meg főleg drága és ritka. A bolti hús még az emberek számára is totál íztelen.
2016. okt. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%
ha jó helyen laksz ahol olcsón tudsz jó minőségű húst stb. beszerezni utazni se kell érte sokat és nincs túl nagy kutyád akkor lehet. de nem feltétlenül. nem csodamódszer ez.
2016. okt. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#7 Bocsi, de én szerintem nem sajnáltam le senki kutyáját, a véleményem írtam le és hogy én mit tapasztaltam. Valamit kezdj ezzel a dühvel szerintem.
2016. nov. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!