Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne a legideáli...

Milyen kutya lenne a legideálisabb választás?

Figyelt kérdés
Korábban több keverék foxterrier volt a családban, amíg vidéken éltünk (standard családtag funkciót betöltve), de amióta kertvárosba költöztünk azóta nincs kutyánk. Viszont én már többször gondolkoztam azon, hogy szükség lenne ismét egy kutyára, mert bár nyugis környék, de egyben gazdag is, szóval az aljanép egyes képviselői is szívesen "nézelődnek". Ugyanakkor hangulatos kertvárosi családi ház lévén azért jó lenne, ha nem egy harci kutyára esne a választás pl. pitbull, doberman (bármennyire is intelligensek). Bár rablás még nem fordult elő az utcában, de szoktam látni néha "érdekes" arcokat (alkoholista, céltalan sétálgató). Szóval ez alkalommal nem szeretnék ismét egy ad hoc módon kiválasztott családtagot, aki csak úgy elsétálgat az udvaron és néha ugat, annál inkább egy karakteres, szép megjelenésű, de teljesen kiszámítható házőrzőt. Van-e olyan kutya, ami egyszerre gyönyörű, de idegenekkel szemben határozott és tökéletes védelmező funkciót ellátó? Gondolom ez esetben csakis fajtiszta kutya jöhet szóba és akkor ez azt jelenti, hogy majd rendszeresen kutyaiskolába is kell majd hordanom? Bár én hajlandó lennék vele foglalkozni, de abból kiindulva, hogy a szüleim sokat nem szeretnek foglalkozni egy kutyával (úgy értem, nincsenek vele tökéletes harmóniában, nem értik a gondolataikat, de nem is utálják őket), jó lenne egy olyan fajta, aminek a nevelése kevésbé körülményes és toleráns a családtagokkal.

2016. okt. 24. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
"Házőrzésre" riasztót/kamerát szereljetek fel, a kutyust pár perc alatt kiiktatják sajnos. Egy nagyobb testű,tekintélyt parancsoló külsejű, mégis nyugodt kutyát el tudok képzelni. Berni pásztor?
2016. okt. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A nevelése nem annyira körülmények alatt mire gondolsz? Nem kell kutyasuli, nem kell sétáltatni? Ha kutyát szeretnél (szerintem) legalább az első évében vidd kutyaoviba majd suliba, hogy jól szocializált legyen. Sétáltasd sokat, ha megy a család kirándulni vigyétek:)
2016. okt. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Német juhászt tudok elképzelni leginkább nektek, de igen, kell hordanod rendszeresen kutyaiskolába, képzésre, tréningre, mert munkakutya, szüksége van rá. Plusz ahhoz, hogy normálisan "funkcionáljon", kézben tartható legyen, jól nevelt legyen, szintén szükséges a kutyaiskola.

A pitbull és a dobermann egyébként szeretném hozzátenni, hogy nem harci kutya. A pitbull emberekkel eleve kifejezetten barátságos, hacsak el nem cseszik csúnyán a nevelését. A dobermann sem házőrző, hanem személyvédelemre való, normális esetben idegenekkel szemben közömbös.

Sajnos ha komolyan be akarnak törni valahova, akkor a kutya nem fogja őket visszatartani, mert megmérgezik. :( Ezért okosabb riasztórendszert, kamerát felszereltetni. Ettől függetlenül lehet kutyátok, de a mai világban inkább a kutyát kell védeni a rossz emberektől, és nem fordítva.

2016. okt. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja igen és a fajtá (ez már lemaradt): Ha szánsz elég időt a tanítására akkor németjuhász (főleg szuka). Benne van némi őrző ösztön, de mindenképp meg kell neki tanítani, hogy kerítésen túlról se simit se kaját nem fogadunk el (mondjuk ez bármelyik fajtánál ajánlott).

Berni, bernáthegyi, leonberger, landseer, újfundlandi, tibeti masztiff (ez a fajta kicsit keményebb dió), golden retriever,

2016. okt. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Eva Hagop válasza:
Afrikai oroszlankutya (rhodesian ridgeback)
2016. okt. 25. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!