Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ölelést tényleg dominancián...

Az ölelést tényleg dominanciának veszik a kutyák?

Figyelt kérdés
Úgyhallottam ez attol is függ menyire alárendelt a kutya vagy mi?De ha mondjuk megölelem a kutyám miből látom hogy annak veszi e?
2016. okt. 25. 08:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha közben leszorítod a földre, akkor annak, de ha közben a fülét vakargatod és mellette ülsz, akkor nem.
2016. okt. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Fingkirály ***** válasza:
Az enyém az ölembe szokott ülni, és úgy ölelem át. A baj csak az, hogy nagyobb, mint én, így marha nehéz :) de imádja, amikor megölelik, és pláne, hogy nem szorítjuk a földre sosem. Ő hiába 80 kiló, egy lüke, bújós kiskutya még mindig :)
2016. okt. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én erre még nem is gondoltam. Nálunk mindenki fekvés közben ölelgeti a kutyát úgy hogy ráhajol, hozzábújik,ráfekszik. A kutyánknaknincs vele baja látszólag.
2016. okt. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen igen. De a legtöbbjük hamar megérti, hogy ez az embereknél mást jelent és azután máshogy viszonyulnak már hozzá. Iszonyat hamar megtanulják olvasni az emberi gesztusokat és arcmimikát.


A mi kutyánk is addig utálta amíg meg nem értette, hogy ez nálunk a szeretet jele. Nem ölelgetjük agyon, ritkán üngyibüngyizzük, mert alapból nem szereti ezeket, de egy röpke ölelést és bújást farok csóválva fogad, mert tudja hogy az jó. Már akkor is odajön farok csóválva ha a férjemmel megöleljük egymást, mert tudja, hogy ez jót jelent. :)


De mindegyik kutyának más a tűréshatára. Ugye, ahogy említettem, a miénk nincs oda érte, de vannak olyanok akik meg egész nap el tudnák viselni a ölelgetést.


Láttam már full domináns kutyát, aki simán "kierőszakolta" a szeretgetést a gazdájától.

2016. okt. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, az enyém rendszeresen odajön este, és addig dúrja magát, töfködi az orrával a kezemet, amíg ölbe nem veszem és úgy tévézek, hogy közben őt ölelgetem, simizgetem.
2016. okt. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!