Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyám nem eszi meg a...

A kiskutyám nem eszi meg a tápot. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem rég vettünk egy kiskutyát,11 hetes, mikor hazahoztuk evett a kezemből a tápból és már másnap is evett kicsit belőle. Aztán kapott egy kis házikosztot az elmúlt napokban meg konzervet is, és már nem kell neki a táp. Arra gyanakodom, hogy válogat, hogy neki nem kell a száraztáp, gondolja úgyis kap mást, mert megsajnáljuk, de azt a tanácsot kaptam, hogy tegyem elé a száraztápot etetési időkben és ha nem kell neki, kis idő múlva vegyem el előle és a következő etetésnél megint rakjam elé és egyszer majd eszik belőle, mert úgysem hagyja magát éheztetni. Én azért mégis félek, nehogy éhezzen, nem tudom mit csináljak, ha visszük legközelebb oltásra, ami következő héten lesz, nem szeretném ha nekem állnának, hogy esetleg lefogyott vagy bármi, mert más kicsit látszik rajta, hogy lassan egy napja nem evett. De házikosztot meg nem ehet állandóan, abban nincs benne minden vitamin meg ami kell egy kutyának, szerintem. Tapasztalatokat is szívesen meghallgatok, előre is köszönöm.!
2016. okt. 25. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a tanács amit kaptál, jó. Ha éhes lesz meg fogja enni a tápot is. A házi koszt remélem nem azt takarja amit ti esztek, mert az nagyon nem kutyának való, és a konzervre sincs sok szüksége, szinte csak vízből áll. A tápt se a kezedből egye, hanem tálból.
2016. okt. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Jó az a tanács, hogy ne adj neki mást (kár is volt eleve adnod), csak jó minőségű tápot. Éhen halni egészséges kutya nem fog.

Milyen tápot kap egyébként?

Annyit tehetsz, hogy egy kis vízbe beáztatod a tápját, hátha úgy könnyebben eszi.

2016. okt. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Eva Hagop válasza:
48%
Nekem is azt monda az allatorvos hogy vegyem a (legdragabb) szaraz tapot (Eukanuba) mert az komplett tap es ezt minden kiskutya szereti. Hat az en ket kiskutyam hozza se nyultak. Azt tettem a vegen hogy kiraktam egy-egy tal Eukanuba-t mindkettonek reggel es aztan elmentem dolgozni. Mikor hazaertem kb. 5-6 orakor akkor adtam nekik egy keves hust, de nem eleget egy napra. a vegen elkezdtek enni a szaraz tapot mert rajottek hogy csak keves hust kapnak es az nem eleg, szoval muszaly enni szarazat is. Kb 3 hetig tartott mig raszoktak az uj renszerre. Most mar regen nincs problema, 10 eves okos es imadnivalo kutyusok.
2016. okt. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
N&D kutyatápot kap. Próbáltam már áztatva, de nem ette. Egyébként játszik, élénk, nem hinném,hogy egészségügyi baja lenne. Remélem fog enni belőle :(
2016. okt. 25. 13:45
 5/8 anonim ***** válasza:
Tökéletes tanácsot kaptál. Légy következetes, mert a fejedre nő. :-) Enni fog, ha éhes lesz, hidd el.
2016. okt. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Remek ötlet addig éheztetni a kutyát, amíg nem fanyalodik rá a tápra, de egy 11 hetes kiskutyának szüksége van ennivalóra. Egy ilyen pici kutyánál nem maradhat ki étkezés!

Próbálj ki másfajta tápot. Lényeg, hogy jó minőségű legyen. A kutyakonzerv semmire nem jó.

Főzhetsz neki fűszermentesen és tehetsz hozzá fokozatosan egyre több tápot, minden étkezésnél picit többet.

2016. okt. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

a 11 hetes ugyanúgy kutya és ugyanúgy nem hülye. meg fogja enni ha éhes lesz.

az enyém is megette. nem lett beteg.

2016. okt. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7-es, lehet, hogy a tied megette.

Az enyém amikor már nagyon éhes volt, evett belőle, aztán egyben kihányta az egészet.

Pár napig főtt kaját kapott, aztán vettem neki egy másfajta tápot, azt simán megette és azóta is azt a tápot kapja és semmi baja vele.

2016. okt. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!