Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám könnyebben megtalálja...

A kutyám könnyebben megtalálja a barátnőmet mint engem?

Figyelt kérdés

Néha kimegyünk a mezőre hármasban, és néha kedvünk támad bújócskázni :D


Amikor a barátnőm bújik el, tök vicces látni egy kis idő után a kutya arcán a felismerést: "basszuuus, zavar van az erőben, hiányzik egy falkatag!"

Akkor néz rám, hogy akkor most mi legyen, én meg kiadom a parancsot "Na, hol van XY?" mire felcsillan a szeme ("Feladat!") és követi a barátnőm szagát.


Viszont amikor én bújok...

az igaz, hogy messzebb megyek, de ennek nem kellene problémának lennie. A kutya mintha nem is követné a szagomat, elindul egy irányba (általában abba az útirányba, ahol rendesen sétálni szoktunk amikor nem bújócskázunk) majd visszafordul, elindul egy másik (random?) irányba, néha odamegy nyüszögni barátnőmhöz, de az orrát nem használja.


Régen bújócskáztunk a kertben, a bokrok között láttam őt (de ő engem nem) akkor szépen látszott, hogy követi a nyomot.



2016. okt. 25. 21:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Előfordulhat, hogy te vagy feljebb a rangsorban, ezért egyrészt a kutya feltételezi, hogy tudsz vigyázni magadra, nem esik annyira kétségbe (bár nyilván zavarja a dolog), másrészt meg barátnődet viszont nem akarja magára hagyni, mert rá meg vigyáznia kell.

Aztán lehet, hogy tök más van a háttérben, de így elsőre ez ugrott be :)

2016. okt. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)


Viszont amikor a "Marad" parancsot gyakoroljuk, akkor leültetem a barátnőm mellé, és elindulok (ismételgetve a parancsot) de ha nagyon messze megyek, egy idő után nem bírja és lohol utánam :D

2016. okt. 26. 14:32
 3/3 anonim ***** válasza:
Az képzéstechnikai dolog :) Ha eleget gyakorlod, menni fog.
2016. okt. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!