Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hónapos németjuhász leszokta...

4 hónapos németjuhász leszoktatható valahogy a harapdálásról?

Figyelt kérdés

4 hónapos németjuhászunk véresre harapdálja a kezemet, lábamat. Csak játszani próbál, de eszméletlenül fáj, teli vagyok már sebhelyekkel. Egyébként egyáltalán nem agresszív kutya, borzasztó szófogadó, okos és tanítható. Ha a család többi tagja szól rá, nekik azonnal abba hagyja, engem meg csak jobban "támad" ha rákiabálok, vagy rákoppintok az orrára. Érdekesség, hogy velem tölt el a kutyus a legtöbb időt, hozzám ragaszkodik leginkább, de ezt a harapdálást mégis csak velem csinálja. :) Egyébként már kb. minden trükköt kipróbáltam, amit neten olvastam, főleg arra lennék kíváncsi, hogy ezt "kinövi" majd vagy esetleg ha van egy bomba jó trükkje valakinek azt is megköszönném :)


28L



2016. okt. 26. 12:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Kérd meg a család tagjait, mutassák meg, hogyan érték el, hogy ne durván harapjon a kutya. Biztosan nem csak kiabálással és koppintgatásokkal érték el.

A "trükköket" nem csak kipróbálni kell, hanem megfelelően alkalmazni. Valószínűleg nálad ez nem megy.

2016. okt. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem áll le mert játéknak veszi. Sikíts fel vagy ordíts de jó hangosan közben vagy lökd el vagy fordíts hátat neki..... hagyd ott. Próbáld elérni hogy vegye komolyan hogy MOST itt a vége. Amíg le nem nyugszik ne figyelj rá.
2016. okt. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen ne hagyd ezt neki. Nem kellenek ide trükkök, fizikailag akadályozd meg. Meg kell értetni vele, hogy így nem játszhat! Legyél határozott.

Ugyanakkor játssz vele rongyhúzást, zsinóros labdázást, ahol kiélheti a harapási vágyát.

2016. okt. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Miért van minden héten legalább egy kölyökkutya harapdálós kérdés? Ti nem láttatok még kutyát csak tvben? Minden kölyök harapdál, sőt szét is rág dolgokat. Játékból, fogváltás miatt stb.

És igen, kinövi.

2016. okt. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, valószínűleg az a gond, hogy játéknak veszi, és mivel a család többi tagja nem játszik vele, ezért csak velem csinálja. Hát megpróbálom ezt a fizikai megakadályozást (a többi tippet már "kipróbáltuk"- nem egyszer-kétszer, több héten keresztül, de semmi).

Kedves utolsó, én inkább arra lennék kíváncsi, hogy miért van minden kérdés alatt egy kommentelő, aki ahelyett, hogy értelmes választ adna, inkább beleköt a kérdezőbe. Egyébként képzeld az első saját kutyám, úgyhogy ja. "most látok először kölyökkutyát". Természetesen látni láttam, de látni egy kölyökkutyát, és felnevelni nem ugyanaz. Szerintem.

2016. okt. 26. 19:03
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
28 éves "lány" létedre olyan alapvető dolgot nem tudni, hogy a kölykök így játszanak, az egyszerűen gáz. Ez nem felnevelés meg elsőkutya kérdése. Gyerekként nem kérdeztem ilyeneket, mivel LÁTTAM, hogy hogyan játszanak egymással a kölykök és azt is, hogy hogyan a felnőtt kutyák. Összeraktam a dolgot. De te 28 év alatt most tapasztalsz ilyet. Gyönyörű. És azért van minden ilyen kérdés alatt egy "kötekedő", mert mikor te ki akartad írni a kérdést, biztos vagyok benne, hogy az oldal felajánlott több száz hasonló kérdést, amit elolvashattál volna, ahelyett, hogy te megint kiírod. Ezért szerintem vagyunk páran, akik az ilyen kérdésektől agyhúgykövet kapunk.
2016. okt. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hol olvastad, hogy én nem vagyok tisztában vele, hogy hogyan játszanak a kölyökkutyák? Többször átolvasva a kérdésemet sem látom, hogy ezt írtam volna. Úgy tűnik a te géped a bővített változatot mutatja..

Amúgy zseniális kölyök lehettél, ha te nem tettél volna fel kérdést, hogy egy a kezeidet véresre harapdáló kutyust, hogy szoktasd le róla.. ugyanis sok tapasztalt állattartó nem tud mit reagálni, hogy ha a jól bevált trükkökkel sem lehet leszoktatni, akkor mi legyen a teendő. Mellesleg én vettem a fáradtságot és elolvastam a kérdéseket, az ott megadott válaszok alapján próbáltam megakadályoztatni a kutyust az elmúlt 2 hónapban, de nem működött, ezért írtam most le a saját helyzetemet :)

2016. okt. 26. 19:53
 8/10 anonim ***** válasza:
tényleg sok eszed lehet, ha két hónap olvasgatás után sem jutottál el odáig, hogy nem tartod ott addig a kezed, míg véresre nem harapja.
2016. okt. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Húha te nagy gyökér lehetsz. Ha láttál már 4 hónapos németjuhászt talán gondolhatnád, hogy nem én döntöm el, hogy ott tartom vagy nem. Ha elkapja a kezem, akkor cseszhetem. De mindegy is már látom, hogy távolról sincs közöd a témához, sem tapasztalatban, sem tudásban, úgyhogy nem igazán értem, hogy miért írsz vàlaszt ilyen kérdéshez. De gondolom erre is tudsz még valami okosságot írni.
2016. okt. 27. 16:08
 10/10 anonim ***** válasza:

Mindjárt jönnek az "ajándékozd el a kutyát, nem neked való" kommentelők. Ne hallgass rájuk ;)

Amúgy nálunk is ez van, és semmi sem hat.. a legjobb a kutyakiképző lenne, de nálunk az se megoldható sajnos :( Ti azért próbáljátok ki :)

2016. okt. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!