Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Havagnese gazdik! Nektek...

Havagnese gazdik! Nektek milyen tapasztalataitok vannak a kutyátokkal szemben? Nekem van egy 4 éves fiú kutyám, és nagyon makacs.

Figyelt kérdés
Kutya,havagnese,tapasztalat,giú,kutyuli,makacs,gazdik,kíváncsi vagyok
2016. okt. 27. 15:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Első havánk nagyon kezes bárány volt, mostani makacsabb,de ugye a kutyák nem egyformák.

De azért simán elbírok vele, nem engedem,hogy az akarata teljesüljön. Húgom nem nagyon nevelte, mióta én foglalkozok vele többet,mert húgom elköltözött,sokkal szófogadóbb. Sétánál nyugodtan elengedhetem,mert elsőre jön! Sokat változott.

De igazából sokkal erősebben kell fogni,ha nekem vmi nem tetszik a viselkedésében akkor kap egy pofont is,de a grabancát is megrázom,ha szükséges.

2016. okt. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nekem is fiú,és 4 éves.Nyugi,az enyém is makacs :/ Én úgy olvastam,hogy a fiú havagnésék makacs természetűek.Neked hogy viselkedik?
2016. okt. 28. 08:21
 3/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat,nem ide akartam :/
2016. okt. 28. 08:22
 4/4 A kérdező kommentje:

Az enyémet nem lehet megemelni.Persze nem emelgetjük össze vissza,csak pl. az állatorvosnál,kutyakozmetikába nem lehet megemelni(A kutyakozmerikába szájkosár kell rá,mert harap.Pedig láttam,nagyon finoman bánnak vele).Vagy ha valamijét egy kicsit is beüti mondjuk játéknál,akkor nyűszít egy halkat majd rámorog a hozzá legközelebb személyre.Rádásul ha mondjuk bemegy a konyhánkba,megszídjuk (már kiskora óta próbáljuk vele megértetni,hogy nem mehet a konyhába)és akkor is morog.Sőt.van amikor meg is harap.Az idegeneketől fèl,ha valaki úgy nyúl felé hogy nem szagoltatja meg a kezét odakap.Pedig kiskorába az enyém is kisbkezesbárány volt.Szerencsére be van oltva.Kutyusbarátja nincs,hisz félénk.Egy lány sánta tacsival,egy kicsit ducibb lány nemtudom milyen fajtájúval,és egy havagnese fajtájú fiú kutyával van "jóba".

Azért teszem idézőjelbe,mert tőlük nem fél.de csak szagolgatja őket.Amikor nem makacs,akkor nagyon kis tündéri,okos.Nem ugatós kutyus.Ha mondjuk ugat,ami ritkán van akkor max 2 rászolással elhalgat.Szobatiszta,energikus és játékos kutyus.Nagyon szeretem attól függetlenül hogy makacs.Pórázon szépen megy.Csak az az egy gond van.Mit tegyek? :(

Kutyasuliba nem szeretném küldeni.Az anyukám el akarja adni,de én mondtam hogy semmi képpen sem.hisz már születése óta velünkvan.Költözött is valünk.Persze szeret minket,mert ha mondjuk valaki szomorú odabújik és nyalogatja mondjuk a kezét annak aki szomorú,ès hizeleg meg lefekszik mellé.Szóval csak ez az egy baj van vele :(

2016. okt. 28. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!