Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolognese kutyussal kapcsolato...

Bolognese kutyussal kapcsolatos tudnivalók?

Figyelt kérdés

Egy ilyen fajta kiskutyám lesz! Nagyon várom már! Utána néztem természetesen a fajtának stb! De lenne pár kerdesem, bolohnese tartóktól!

1.Ti milyen táppal etetitek?

2.Hányszor és mennyi időre viszitek le?

3.Hámmal vagy inkább nyakörvvel érdemes sétáltatni, valamint mi a véleményetek a flexi pórázokról?

4.Mikor egyedül hagyjátok mit csinál? Nem rosszalkodik sokat? Milyen játékokat biztosítsak számára, hogy ne unatkozzon és ne sírjon amikor egyedül kell egy picit hagyni?


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!!



2016. okt. 27. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem bolognese kutyám van, de a kérdéseidre ettől tudok válaszolni.

1. Először azzal a táppal etess, amit a tenyésztő ad, amit nála is evett. A kölyökhöz fog adni belőle valamennyit, és ellát etetési tanácsokkal is. Ha váltani szeretnél, akkor az új tápot keverd a megszokottal eleinte, és legalább 1 hét teljen el, mire az új felváltja a régit. Jó minőségű, kistestű kölyökkutyának való tápot válassz. Pl. Orijen, Acana, hogy írjak márkát is.

2. Kölyökkutyát eleinte kb. 2 óránként kellene levinni, a minél hamarabbi szobatisztaság elérése érdekében, kora reggeltől késő estig. Később, ha felnőtt lesz, a napi 3 séta a minimum, de ideálisabb még egy késő esti eü.sétát is beiktatni, tehát négyszer levinni.

3. Nyakörvvel könnyebb a sétát megtanítani. A flexi póráz nem jó, azoknak való, akik képtelenek szófogadó kutyát nevelni és nem merik elengedi sehol.

4. Fokozatosan kell egyedülléthez szoktatni, napról napra növelni az időt. Érdemes akkor kezdeni, amikor el van fáradva.

Minden kölyökkutya "rosszalkodik": amit lehet, szétrág. :) Ha egyedül marad, érdemes egy tágas szobakennelbe szoktatni, ahol nem jelent veszélyt sem magára (pl. villanyvezeték), sem a lakásra. Rágcsálnivalót mindig biztosíts neki. Legjobbak a természetes anyagok, pl. marhacsont, szárított bőr, bikacsök stb.

2016. okt. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed nem egyedi. Az összes fajtára igaz!!!


- olyan táppal etesd ami beválik, kevés,normál állagú széklet- én a Pro Plan, N&D,Acana,Brit care tápjait ajánlom,jó minőségűek,de hogy a te kutyádnak mi válik be azt nem lehet előre tudni

-egy kölyök kutyát 2-3 ÓRÁNKÉNT le kell vinni ahhoz,hogy szobatiszta legyen. Amikor felnőtt akkor a napi 3-4 elég lesz.

-havanese és egy bichon frise gazdája vagyok, az idősebb fullad a nyakörvtől nagyon,ugy hogy neki hámja van eddig 12 év alatt pedig nyakörvben volt. A hava kölyök korától kezdve nyakörves.Flexi csak akkor amikor már a kutya tud láb mellett jönni,engedelmes. Utána lehet flexizni,de alapjáraton ha behívható lesz akkor inkább jobb szabadon mint flexivel.

-Fáradt kutya többnyire alszik,játékait rágcsálja

-érdemes rágó kötelet venni,illetve olyan erős játékokat amiket nem tud szétrágni,bár nálunk nagyon óvatosan bánt a játékaival a Hava.

Nos ha unatkozik akkor rosszalkodik,mindent megrág,lekaparja a falat stb.

Érdemes vagy szobakennelben vagy pedig olyan helységben tartani ahol nem tud rongálni,hogy míg nem vagytok otthon ne tegyen kárt,de főként magába ne tegyen kárt pl vezeték elrágása.

Persze egy 8-9 hetes kölyköt nem hagyunk rögtön 8-10 órákra egyedül.Folyamatosan kell szoktatni az egyedül léthez.


Amit nem írtál és ennél a fajtánál nagyon fontos,hogy már kölyök korától kezdve szoktasd a keféléshez,fürdetéshez,szárításhoz!! Vagy kölyök szoktatásra vidd kozmetikába,mikor az összes oltása megvan érdemes kozmetikába vinni,hogy megigazítsa a szőrét illetve szokja.Mivel kozmetika igényes fajta 3-4 havonta érdemes elvinni.Ha pedig nem akarsz a szőrápolással foglalkozni akkor havonta!!

2016. okt. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát, kb ilyen szőrben szeretném tartani:

[link]

Nem olyan hosszu de nem is teljesen lenyirva hanem.olyan kis gyapjubundasan 😃

2016. okt. 27. 21:13
 4/7 anonim válasza:
32%

Szia! Az én bichon bolognese kutyusom már lassan 6 hónapja velem van. Ő az első szobakutyám. :) Tehát még én is kezdő kutyásnak számítok.

Én pedigree junior táppal, illetve konzervvel szoktam etetni. Magában csak száraz tápot Ne adj neki hosszútávon, attól az én kutyusomnak szorulása szokott lenni. Keverve a legjobb, de én úgy szoktam, hogy napi kétszer adok neki enni. Reggel konzervet, este száraz-tápot. Nem szoktam előtte hagyni éjszakára, vagy akár napközben a kajás tálját, ne szokja meg hogy állandóan eszik, mert elhízik. Természetesen mikor elmegyek dolgozni, mindig hagyok előtte elegendő száraz tápot. Konzervet nem, mert megromlik, főleg nyáron.

A bundáját én naponta fésülöm, bár olvastam, hogy kell is. Nyáron gyakrabban is lehet fürdetni, mint a többi kutyát, mivel nincs aljszőrzete, és ennek köszönhetően, ha valaki allergiás a kutyaszőrre, a bolognese kutyának a szőrére nem lesz az. ;) Azt olvastam, hogy szereti a havat is, bár szintén amiatt, hogy nincs aljszőrzete, nem szabad sokáig kint hagyni a hidegben, mert megfagy. Kifejezetten szobakutya.Játéka mindig legyen! Az enyémnek van egy nagy macija, egy kis macija és egy csipogós játéka. Az udvarra pedig egy labdája. :) Nagyon játékos kiskutya. Nem tudom, hogy a bolognesekre vall az a tulajdonság, hogy nagyon fürge, hiperaktív, de az enyém nagyon az. :)

Mikor sétáltatom, én pórázzal szoktam. Miután megkapta az első oltását, már viheted sétáltatni, csak arra figyelj, hogy idegen kutyákkal ne nagyon érintkezzen, ameddig meg nem kapta mind a 4 oltását, ami szükséges. Minden hónapban egy oltás + a féregtelenítés is ajánlott. Az én kiskutyám a 2. oltásánál kapott féregtelenítő tablettát, amit ki is hányt. Utána visszahívtam az állatorvost, és injekció formájában beadta a szájpadlásába. Én azóta nem bízok a tablettákban. Én kertes házban lakom, szóval kiengedem mikor felkelek, mielőtt elindulok dolgozni, mikor hazaérek (ha jó az idő, és nincs hideg kint is hagyom), meg még este is, lefekvés előtt. Meg ha kikérezkedik. Mikor az ajtót nézi, már tudom, hogy ki akar menni. :)

Ja, és hogy a tüzeléséről is legyen egy kis szó. Az én kutyusm akkor tüzelt először, mikor 6 hónapos elmúlt. Mivel én akkor még abban a hitben voltam, hogy 10-12 hónapos korukra lesznek ivarérettek, azt hittem baj van vele, majd elmagyarázta az állatorvos, hogy tüzel. Szóval majd ne ijedj meg. :) Én általában 9 óra hosszára hagyom itthon. Fokozatosan szoktasd rá, és nem lesz gond. :) És ha lehetséges a házban akkor is oda tudjon menni, mikor egyedül van, ahova akkor, mikor otthon vagy. Minden olyan dolgot, amit elérhet, tegyél el előle, mert bizony szeret rosszalkodni. ;)

2016. okt. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó a pedigree egyenlő a szeméttel!! konzervnek meg nincs tápértéke,ergó felesleges.

Az meg eszedbe sem jutott,hogy ha táptól szorulása van akkor netán neki nem megfelelő az a táp ás másikat kéne adni neki??



14 éves bichonomnak egyszer nem volt szorulása táptól,pedig csak azt kap és az 5 évesnek sem volt soha tőle baja.


Szóval kezdő vagy,de nézz utána légyszi jobban a dolgoknak,mert nem ártana még olvasgatnod.


Egy kutya előtt soha semmilyen körülmények között nem hagyjuk ott az ételt.


lerakjuk és egye meg,ha nem kell neki fel kell venni és kövi etetésnél ismét lerakni.


Emésztésnél és szobatisztaság szempontjából is egészségesebb ha a kutya előtt nincs ott az étel órákat.

Így is válhatnak válogatossá az ebek.


2. válaszadó voltam

2016. nov. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jézusom most olvasom első oltás után sétáltatni???? :O


azta k..a..


Összes oltás után lehet csak kivinni!!


Kedves kérdező légyszíves kezdőkre ne hallgass,mert nagyon sok hülyeséget írt szegény!!

2016. nov. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

10.28-as: kérlek, ne adj tanácsot olyanban, amihez te sem értesz.

Nem, nem viheti sétálni az első oltás után! Majd a harmadik után kb. 1 héttel-10 nappal.

És nem szabadna pedigree-vel etetned, konzervvel meg pláne. Jó minőségű száraztáppal kellene etetni a kutyát.

2016. nov. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!