Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem eszik a 9 hetes...

Miért nem eszik a 9 hetes kiskutyánk?

Figyelt kérdés
Acana és egy másik táp keverékét kapja. 4 napja van nálunk. Eddig sem ette meg a korának előirányzott adagot, de az állatorvos szerint ezzel nincs is semmi gond, azt mondta, amit meghagy vegyük el előle, és legközelebb kevesebbet kapjon. Tanácsának megfelelően 3x kap enni egy nap. Tegnap kapta a második oltását, semmi betegség nem látszott rajta, mondta is az állatorvos, hogy szép kutyus. Este a vacsorájával kapott fél féregtelenítőt. De már a vacsoráját sem ette meg, alig nyúlt hozzá. A reggelijéből meg szinte vagy egyáltalán semmit. A tanácsnak megfelelően eltettük. Ennek már két órája. Az előbb simogattam, és mikor elfeküdt olyan hangok jöttek a hasából, mintha korogna a gyomra, meg mindenféle furcsa kutyorgó, néha élesebb hang. Mi lehet az oka? Miért nem eszik? A féreghajtás vagy az oltás okozhatja? Bár már a vacsoráját sem ette meg. Légyszi akinek van ilyen tapasztalata, írjon, mert nagyon aggódunk érte. Az állatorvosunk csak este rendel.
2010. ápr. 27. 09:39
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Az elfelejtettem írni, hogy a kutyus vidám, játékos, mint eddig.
2010. ápr. 27. 09:51
 2/12 anonim ***** válasza:

Egyébként jó kedve van? Játszik? Élénk? Iszik?


Csörögjetek azért rá a dokira, biztos ami biztos, de két étkezés kihagyása még nem biztos, hogy baj. Lehet, hogy csak az immunrendszere küzd a vakcinával, és ezért kevesebb energia jut emésztésre.


Ha jó kedve van, és iszik, nem hizsem, hogy nagy baj van, de tényleg kérdezd meg a dokit, mert pl. a bélcsavarodás is okozhat ilyesmit, és akkor azonnal műteni kell, mielőtt elveszíted. Erről jut eszembe: Kakival mi van?

2010. ápr. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Reggel 3x is kakilt, féreg nem látszott benne.
2010. ápr. 27. 09:55
 4/12 anonim ***** válasza:
Legalább iszik, pisil? A székletében van féreg, vagy pete? Mert attól elképzelhező. Nálunk így volt, alig evett, mert sok féreg távozott belőle, miután elhoztuk az alomból és féreghajtót kapott. Ha ilyen nincs, és továbbra sem fogad el ételt, akkor állatorvos lássa szerintem a kutyust mindenképpen.
2010. ápr. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az esetleg nem lehet, hogy nem ízlik neki a táp, amit kap? A mi kutyánk nem eszi meg bármelyik száraztápot pl., de még a konzervből sem hajlandó bármelyiket befalni!
2010. ápr. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy a környezetváltozással járó stressz megviselte. Ha amúgy játszik, iszik, wc-zik rendesen, akkor lehet, hogy csak a mamája és a testvérkéi hiányoznak neki. Enyém sem evett rendesen pár napig, mikor elhoztam (ő is 9 hetes volt), aztán mikor megszokta az új környezetet, megjött az étvágya.
2010. ápr. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Akiteki ***** válasza:

Az új gazdánál első napokban normális dolog, hogy kevesebbet eszik. Sok új élmény, kicsit stresszes is, hogy elhozták a mamitól.

A féreghajtás alkalmával szintén felléphet étvágytalanság, a a tabletta igen erős, és görcsöket is okozhat.

De: ha nagyon sok benne a féreg, akkor a döglött állapotukban akár mérgezést is okozhatnak. Láttam már kiskutyát, aki a féreghajtásba halt bele.

Ha ma sem eszik, vidd vissza az orvoshoz.

Gondolom ugyanazt a tápot kapja, mint a tenyésztőnél, arról kérdezd meg, melyen edényből ettek eddig. Jártam úgy, hogy a kiskutya nem akart a tálból enni, mert egy palacsintasütőben adta nekik a tenyésztő a kaját.

2010. ápr. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

Az enyém 10 hetes nagy testű és ő sem nagyon akart enni!

Most pár napig azt csináltam hogy kevés konzerv eledelbe belekevertem a száraztápot és naponta emeltem az adagját napi 3x!Egyre kevesebb a konzerv és több a száraz eledel a kajájába,tegnap már sima száraztápot evett a kezemből aztán a táljából mindet megette és ma is!

2010. ápr. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Tényleg, tálproblémáról én is hallottam (lehet, hogy itt olvastam valahol), hogy azért nem evett, mert a fém tálban látja magát, illetve a mozgást, ami ijesztő lehet :)
2010. ápr. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Akiteki ***** válasza:
100%
Ha nagyon finnyáskodik egy kölyök, szoktam csirkefarhátból levest főzni, a csontot kidobom, a maradék pici husival meg a lével meglocsolom a tápot. Ellenállhatatlan illata van, azt mindenki megeszi.
2010. ápr. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!