Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet feldolgozni az...

Hogyan lehet feldolgozni az imádott kutyus elvesztését?

Figyelt kérdés

Az idős kutyusom rohamosan épült le az utóbbi 1-2 hónapban. Tegnap estére lebénult, már két napja nem evett, nem ivott. Meghoztuk a döntést, hogyha megéri a reggelt, elengedjük.

A doki azt mondta próbálkozni tud, meghosszabbíthatja az életét pár héttel, de ne fűzzünk már túl nagy reményeket a felépüléséhez, öreg és lebénult, tudomásul kell venni. Őszinte véleményt kértünk, amelyre fejbiccentéssel az volt a válasz, hogy engedjük el és a kutyuson is azt éreztem, hogy feladta. Elfeküdt és szó nélkül tűrte a szurit, mintha tudta volna, hogy megszabadul végre a kínoktól.

Zokogtunk, a doki próbált megnyugtatni, hogy ez a lehető legjobb döntés az ő helyzetében, nagyon kedves és együttérző volt.

TUDOM, hogy ez volt a helyes döntést, de képtelen vagyok tegnap este óta abbahagyni a bőgést és egyszerűen azt érzem, hogy soha nem is leszek túl ezen az élményen.

Amikor az ember az ölébe fog egy pihe-puha nyüszögi kiskutyát, sosem gondolná, hogy tizenpár év után mennyire borzasztó lesz elengedni.

Együtt sírtunk, amikor elhoztuk a mamitól, sírva könyörögtem mellette, amikor babéziás lett, 3 hónapot voltam vele itthon, amikor műtötték a térd ízületét, együtt gyógyultunk, fejlődtünk, rehabilitálódtunk. Hatalmasat küzdöttünk együtt, egymásért és most vége. Nem tudtam megmenteni és erőt adni neki a továbbiakhoz. :'(

Nálatok meddig tartott, mire már sírás nélkül tudtátok venni a hétköznapi akadályokat? Mire már nem láttátok őt mindenben a lakásban?



2016. okt. 29. 10:06
 1/2 piriiiii ***** válasza:

Sajnos nem segít más, csak az idő. Közhelyes, de ez az igazság.

Nekem most van egy 2 éves kutyám, nagyon erős, élettel teli, egészséges kutya, de néha arra gondolok, és mostanában sokat, mert gyakran vagyok tőle távol, hogy milyen lesz, ha ő nem lesz... butaság erre gondolni, de néha előjön ez a gondolat és nehéz eltüntetni. Rettenetes... :( Tudom, mit érzel... én is vesztettem már el kutyát, cicát. Igazából még most is rossz, fáj, ha rájuk gondolok, de már feleannyira sem.

Egy új állat sokat segíthet. Nem azonnal, hanem meg kell várni a megfelelő időt, és még akkor is eleinte biztos, hogy a másik kutyádra fog emlékeztetni, még akkor is, ha teljesen másmilyen, eszedbe jut majd az a kutya... de eltelik egy rövid idő és meglátod benne az új kutyaszemélyiséget, és őt ezért fogod szeretni.

El kell fogadni... nem tehetsz mást. Gondolj rá szeretettel, neki most jó helye van, nem fáj semmije. A hiányérzet csak benned van meg, a kutyádnak csodálatos most.

2016. okt. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Úristen! Sajnálom! Nyugodjon békében a kis jószág. :( Kirázott a hideg, amikor olvastam. Én nem tudom, mit csinálnék, ha az én kutyámmal történne ez... bele se merek gondolni.

Mindenesetre egyetértek az előttem válaszolóval, az idő az, ami ezt helyre tudja hozni. Kitartást!

2016. okt. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!