Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan gyászoltok? Hogyan...

Hogyan gyászoltok? Hogyan kell elengedni?

Figyelt kérdés

Elveszítettem a kutyám. A legjobb barátom volt, közel állt hozzám, mint egy szerelem. Együtt aludtunk, együtt csináltunk mindent. A legszebb szeretetet tőle kaptam. Tudom, ez furcsa, csak az érti meg, akinek hasonló a kapcsolata a kutyusával. 14 éves volt, 3 éve küzdöttünk rákkal, hol itt, hol ott. A legjobb onkológushoz vittem, humán ellátást kapott, de így sem tudták megmenteni a hasnyálmirigy daganattól. Amíg a vizsgálatok tartottak, 3 hétig infúzióval, vitaminokkal, fecskendővel etetgettem, de a 3. hét végére már nagyon elgyengült. 10% esélye volt a műtéttel, a nélkül 0%, így hát belevágtunk. Az ölemben bódították el, utána vitték a műtőbe. Bár azt mondtam sosem tenném meg, de mikor már semmilyen remény nem volt, kimondtam az utolsó szót, altassák el. Nem volt erőm bemenni hozzá már akkor, hogy felvágva lássam. Sosem tudom meg, nem történhetett-e volna csoda, hogy mégis rendbejön. A doki szerint kizárt, max 5-6 napja lett volna még óriási fájdalmakkal, és a mája is nagyon rossz volt. Mindenki azt mondja jól döntöttem, de mégsem bírok a lelkiismeret furdalással. 23 évem alatt nem kellett senkit elengednem, aki ilyen közel állt volna.


Tényleg el kell engedni? Tud valaki segíteni hogy lehet elengedni? Hogy lehet ezt a lelkiismeretfurdalást feldolgozni? Ti hogyan gyászoltok? Hogyan lehet ezen a fájdalmon könnyíteni? 1 hete történt, és eddig még semmi nem változott 


2010. ápr. 27. 12:50
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
22%
úgy hogy keresel barátokat, szerelmet magadnak.
2010. ápr. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
50%
vegyél másik kutyát,menj emberek közé...
2010. ápr. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
98%
Szia, át tudom érezni a fájdalmad, mert velem is hasonló történt sajnos. A kutyusom halála után még hetekig reggelente amikor felkeltem, automatikusan hajoltam le, hogy friss vizet adjak neki, vagy kerestem a nyakörvét, hogy induljunk sétálni. Bárhol, bármikor elsírtam magam, ha eszembe jutott, buszon, munkahelyen... nagyon nehéz időszak volt. Szerintem ehhez idő kell és az, hogy ne maradjon benned kérdőjel az iránt, hogy jól döntöttél-e. Mert nagyon jól döntöttél, nem hagytad, hogy szenvedjen, mellette voltál az utolsó napjaiban is, ezzel megszépítetted. Sajnos ez az élet rendje, ahogy az embereket, úgy az állatokat is el kell tudni engedni. Ha ilyen szeretettel vetted körül, biztos vagyok benne, hogy jön majd az életedben egy másik kutya, aki más lesz, de ugyanolyan sokat fog neked adni, mint ő.
2010. ápr. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
63%
ne, egy ideig ne vegyél másik kutyát. egy ilyen társ, az pótolhatatlan. de egy idő után jobb lesz, majd akkor elgondolkozhatsz egy új kutyuson (szerintem).
2010. ápr. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
67%
szerintem ne még ne legyen másik kutyád,majd egy bizonyos idő elteltével. Az ember néha több szeretetet kap egy állattól mint bármely ember barátjától.Lehet hogy a szeretetét hiányolod ennyire. Gondolj rá hogy ez az élet rendje.Előbb utóbb elveszítetted volna, de te kitartottál mellette az utolsó pillanatig ami nagyon szép dolog.
2010. ápr. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
97%
Hidd el, jól döntöttél, sokkal jobban, mintha hagytad volna még szenvedni azért, hogy neked ne kelljen a fájdalmat átélned, ami az elvesztésével jár. Ha már 3 éve küzdött, neki is biztosan jobb így.
2010. ápr. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
97%

14 éves volt, nem fiatal már. Leélte az életét. De jó élete volt veled.


Én a helyedben amint lehet, vennék egy újabb kutyát, és elárasztanám szeretettel. Azzal a szeretettel, amit az eddigi kutyádnak adtál, és ami miatt most annyira fáj neked.

2010. ápr. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
97%

a 12:56 osnak

igazad van.én nekem is ugyanez a véleményem,pedig még csak 11éves vagyok,nekem tengerimalacunkat kellet elaltatni:(

és kedves kérdező sajnálom ami történt...De jól döntöttél.

2010. ápr. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is éreztem már így. Kb fél éve ütötték el a kiscicámat, de még mindig sírok ha rágondolok, de több ilyen is van, mert nem csak 1 cicám/kutyám van/volt :S

Szerintem is jól döntöttél, hogy nem hagytad szenvedni :)

Másik kutyust majd akkor vegyél, ha már elég felkészültnek érzed magad rá :)

2010. ápr. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Akiteki ***** válasza:
55%

Foglald le magad, dolgozz, olvass, menj emberek közé, moziba, vásárolni.

Az élet rendje, hogy születünk és meghalunk, nem telhetnek azzal a napjaink, hogy ezen rágódunk.

Lesz ez még sokkal rosszabb, majd a nagyszüleid és a szüleid távoznak.

2010. ápr. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!