Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek hogy vált be a Royal Canin?

Kinek hogy vált be a Royal Canin?

Figyelt kérdés

11 hónapos Törpe tacskómnak szeretnénk tápot venni.

Eddig a Royal C. Tacskó junior fajtatápját kapta. Megette, szerette. Viszont sok helyen rosszat olvastam róla, így elbizonytalanodtam az Adult táp használatában. Plusz infó: ivartalanított szuka.



2016. okt. 29. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Vannak jobb és olcsóbb tápok is, de azért nem ördögtől való RC-vel etetni sem.

A fajtatápok valójában viszont felesleges reklámfogások csak.

Hasonló árkategóriában szerintem jobb az Acana, Orijen, Taste of Wild például.

2016. okt. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagyon túl van árazva, a minőségéhez képest. Az első helyen a rizs, vagy a kukorica áll, tehát abból van benne a legtöbb, a kutya pedig mint tudjuk ragadozó, nem baromfi. Amúgy nem rossz táp, nem lesz tőle semmi baja, de igazából csak a nevét fizeted meg. Saját tapasztalat: a változatosság kedvéért rendeltem Royal Canin Chihuahua Adult tápot (csivava keverékem van, általában Brit Premium Small-t eszik), ízlett neki, minden okés volt vele, a tápszemek tényleg aprók voltak, szóval nem lehetett okom panaszra. :)
2016. okt. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
" Acana, Orijen, Taste of Wild például." Azert ezek kozel sem azonos arkategoria egy RCvel, viszont az teny, hogy tobbet kernek erte mint amit valoban er.
2016. okt. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekünk nagyon bevált a közepes testű kutyáknak való junior táp. Kutyák szerették, szépen fejlődtek tőle. Aztán mikor nagyobbak lettek, vettünk nekik közepes testű kutyáknak való felnőtt tápot. Nem tudom, hogy mi lehetett olyan nagy különbség a két táp között, de mindkét kutya gyakran kihányta- emésztetlenül. 2 hétig próbálkoztunk, aztán feladtuk. Egyelőre visszatértünk a kölyök tápra. Amióta megint a régi tápot eszik, egyszer sem hánytak.

A macskánknál is hasonló volt a helyzet, folyamatos hasmenése volt- mint kiderült, a táptól. Váltottunk egy másikra-az is RC, ettől semmi baja.

Szóval szerintem jó a RC, de azon belül is meg kell találni a megfelelő tápot. A mi állatorvosunk erre a márkára esküszik.

Egy tenyésztő ismerősöm szerint vacak az összes RC :)

Egyébként a mi kutyáink vegyes étrenden vannak, nem csak tápot esznek. Heti 1-2 alkalommal főzök nekik.

2016. okt. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Az Orijent-t többen ajánlották, rá is kerestem. Elég jónak tűnik.

Ifjabb korában rendgeteg tápot kipróbáltunk, de nem ette meg :/ vagy a szemek voltak nagyok, vagy ízre nem tetszett neki... Végül vettem az RC-t, amit végre megevett. Kajatéren eléggé válogatós... :/ húsból csak a csirkét és a marhát szereti, de ott sem mindegy hogy készítjük el.

Igazából tápot csak reggel adok neki, mert kisebb korában sokat hányt, ez szerencsére már ritkán fordul elő:)

2016. okt. 30. 06:47
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem ez jott be legjobban eddig minden kutyanal es macskanal. Teny hogy nem a legjobb minoseg de legalabb igazan szeretik a kutyak es azert nem olyan hu de rossz...


Most viszont mar ket kutyam lesz es nem lesz penzem oket royallal etetni hiszen az pont dupla adag mar. Most joserat meg brit premiumot fit activeot premieret happy dogot nezegettem. Csak nem tudpm melyik lehet a legficsibb a kutyaknak...

2016. okt. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nana, hogy az orijen jonak tunik, husaranyban ez a csucs(80%) egy nagyon jo es boseges tap. A TotW, Acana, RN meg hasonlo kategoria (70% hus), keverd egy kis jo minosegu konzervel vagy akar hussal is, nalunk ez bevalt.


Hozzateszem azert valogatos, mert hagyjatok neki, hogy az legyen.

2016. okt. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!