Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Foxinak hám vagy nyakörv?...

Foxinak hám vagy nyakörv? Elbizonytalanodtam.

Figyelt kérdés

Azt hallottam a hámról hogy gerinc ferdülést okozhat nyakörvről pedig hogy a kutya gigáját nyomja és ezért el is deformálhatja! Melyik az igaz?

Az én kutyám egy foxi fél éves múlt és néha naggyon húz közben pedig olyan hangot ad mint aki fuldoklik, nem teszem szorosan rá a nyakörvet és mégis...


2010. ápr. 27. 14:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem a hám nem okoz gerincferdülést...próbáld ki azt is és majd döntesz,hogy melyik jobb neked is és neki is:D
2010. ápr. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A nyakörvvel meg kell tanítani sétálni a kutyát, vagyis arra kellene rávenni, hogy séta közben ne húzzon. Ez alap tudás kell, hogy legyen egy kutyánál, különben örökké vontatni fog téged.

A hám valóban nem ajánlott, ameddig a csontozatuk nem fejlődött ki rendesen. Különben a hámot az északi kutyákra találták ki elsősorban, mivel nekik szánt kell húzni. Tehát hámban húzni tanul meg a kutya, nem sétálni.

2010. ápr. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%

bármelyik, ha előbb megtanítod sétálni pórázon


pofaszorítós nyakörvvel tréningezzetek, ha másként nem megy


amúgy én hámpárti vagyok

2010. ápr. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

hám:)


jajistene foxi,ez olyan aranyos fajta név :)):D:P:D

2010. ápr. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha huz, akkor akarmilyen nyakorvet raadhatsz, mindegyik fojtogatni fogja. A ham nem fojogat, en nem hallottam meg ilyet, hogy gerincferdulest okozna. A legrosszabb, amit hallottam rola, hogy kidorzsolheti a laba tovenel a bort es a szort.

Azt viszont tudnod kell, hogy ha hamot adsz ra, akkor meg jobban huzni fog, mert egy huzo kutyanak a ham kenyelmesebb, mint ha a nyakat fojtogatna valami.

De en megkerdezlek: miert nem fontolod meg, hogy megtanitsd a kutyad huzas nelkul setalni? Sokkal jobb lesz neked is, mert nem teged fog a kutya setaltatni, hanem te ot. Es jobb lesz neki is, mert akarmit raadhatsz, nem fogja magat kellemetlenul erezni a rafeszulo hamtol vagy nyakorvtol.

Az en kutyam egyebkent vagy mellettem jon, vagy egy picivel mogottem. Ez az o nyelvukon azt jelenti, hogy elfogad engem vezernek es hagyja, hogy en vezessem ot arra, amerre a "falkanak" mennie kell.

Minden nap megyunk vagy kirandulni, vagy egy mezoszerusegre, ahol szabadon engedem, hadd futkarozzon es labdazzon vagy mas kutyakkal jatsszon.

Mivel megadom a kutyamnak a kello szabadsagot, igy amikor a porazt ra kell adnom, nem erzi magat rabsagban es szepen jon mellettem.

En amugy nyakorvet hasznalok, illetve nem is nyakorvet, hanem ugy hivjak, hogy kiallitasi poraz (legalabbis en igy forditanam, sajnos magyarul nem tudom, hogy hivjak). Ez egy olyan poraz, ami egyben nyakorv is, majdnem masfel meter hosszu, nagyon konnyu anyagbol. Amikor leveszem rola, csak osszegyurom es zsebrevagom, kb annyi helyet foglal, mint egy papirzsepi.

2010. ápr. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mindenképpen nyakörv! A hámmal nem lehet a kutyát nevelni! A foxi erős, egészséges kutya, nem lesz a nyakának semmi baja. Csak az érzékeny torkú, pl nyomott orrú fajtáknak jó a hám. A szánhúzók is azért használjákj mert avval jobban lehet húzni. Séta közben is húzni fog. Egy jó kis bőr nyakövr és ennyi. Meg kell nevelni és akkor majd szépen megy pórázon.
2010. ápr. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem is egy foxi keverékem van, Neki eddig nyakörve volt, és Ő is húz, fulladozik, de nem nagyon zavarja. :-)

Sajnos nem szoktattuk a pórázhoz.

Most lett 10 éves, erre kapott egy hámot, :-D, hát isteni, mert így még jobban húz, mert nem tartja vissza a fuldoklás.


Szóval tök mindegy mi mellett döntesz, inkább tényleg az van, hogy meg kell szoktatni, hogy ne húzzon, gyakoroljatok pórázon napi rendszerességgel, mi ezzel szúrtuk el, hogy meg akartam szoktatni a pórázmentességre, és arra koncentráltunk, de hát van, hogy muszáj rátenni.

Amúgy imádnivaló, belevaló, akaratos egy kis dögök, idén már 11 lesz, de még mindig van vér a pucájában, hosszú barátságra készülj!!! :-)

2010. ápr. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az én kutyámnak (lajka) mindkettő van, apukám nyakörvvel viszi, de én hámpárti vagyok. Engem hámmal kevésbé húz mint nyakörvvel.

Mondjuk nem húzóhámja, hanem sétáltatós hámja van neki, én csomóztam. viszonylag vékony kötélből.

de szereti, mindig segít, amikor ráadom :)

A csontozatra sajnos nem tudom milyen hatással van. Elvileg ha szimmetrikus, akkor nem kéne ferdülést okoznai

2010. ápr. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egyik sem okoz semmit, ha megtanítod neki hogy ne vadállat módjára tépje a kezedet :)
2010. ápr. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A nyakörv okozhat fulldoklást, ha engeded hogy húzzon a kutya. A hám okozhat gerincproblémákat ha hagyod hogy húz a kutya.

De ha neveled a kutyádat, egyik sem okoz semmit, választhatod amelyik jobban tetszik.

2010. ápr. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!