Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért utálja a legtöbb ember...

Miért utálja a legtöbb ember a csivavákat?

Figyelt kérdés
Komolyan nem értem. Itt gyakorin is egy csomószor olvasom, hogy idegbetegek stb. Meg, hogy senkinek nem ajánlanák. A gazdi tehet róla ha idegbeteg! -.- És nem 1-2 ember hanem kb. Minden második csivavás kérdésnél ez megy.

2016. okt. 30. 10:27
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Mert sajnos a legtöbb csivava nincs/nem jól nevelve (tisztelet a kivételnek), és szocializálatlan, ugat a póráz végén, nem fogad szót, agresszív stb. Valóban a gazdi tehet erről, de ettől még nem lesz szimpatikus senkinek, ha így viselkedik egy kutya.

Csak sokan sajnos nem kutyaként kezelik, holott úgy kellene, nem tudják, nem akarják normálisan nevelni. Ezért lesznek ilyenek.

2016. okt. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 piriiiii ***** válasza:
67%
Mert szerintem túl van tenyésztve, ennek következtében olyan hibákat hordoz magában, hogy én kutyának nem tudom nevezni. Sajnálom. Ezzel nem az állatot akarom degradálni, hanem az embert.
2016. okt. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Második: milyen hibákra gondolsz?
2016. okt. 30. 10:41
 4/26 anonim ***** válasza:
64%
Nem utálom őket, inkább sajnálom, olyan kis degeneráltak...
2016. okt. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Miért lennének degeneráltak?
2016. okt. 30. 10:52
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
igenis sajnos a csivavák egy részének gyenge az idegrendszere (főleg a szapisoknak, de a tenyésztőtől vetteknél is előfordul) és ez párosul egy rosz neveléssel. pl. a kutyát nem tanítja meg a gazdi, hogy igenis ő kicsi ezért nem igazán kéne nekiugrania egy bernáthegyinek. Vagy túlféltik és minden a kutya számára ijesztő esetben felkapják ölbe, merthát szegény kicsike. A nevelési hibák és az idegrendszer gyengesége miatt ugatósak agresszívek lesznek, de ezzel sok csivava gazdi nem foglalkozik csak elintézi annyival, hogy jajj de cuki ahogy morog... Pedig gondoljunk bele ha ugyanaz a viselkedés megjelenki egy bull típusú kutyánál, mint amit ahogy a csivavák viselkednek az emberek az altatását követelik, merthát milyen veszélyes a kutya..
2016. okt. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
54%

"Miért lennének degeneráltak?"


Ne haragudj, de csak rájuk kell nézni.. Ennél messzebb már nem is lehetnének farkas őseiktől szerencsétlenek. Tényleg szinte nem is lehet már kutyának nevezni őket.

2016. okt. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Hatos: Így van nagyon sok a felelőten csivavatartó, de mégis a fajtát "bélyegzik meg". A szaporítótól vett bármilyen kutyafajta lehet beteg.

Ettől függetlenül ment a zöld kéz.

2016. okt. 30. 10:57
 9/26 anonim ***** válasza:
72%
ugyan az a sztori mint amikor a bull típusúakat harcikutyázzák. Csivava keverékem van, és nem egy csivivel találkoztam már. Mégsem szeretem őket. Az én kutyám ostoba a többi meg agresszív. A másik kutyám akkora mint egy medve azok a kis bolhák mégis pattognak ha meglátják vagy kirohannának a világból ha rájuk néz...ahhoz képes hogy olyan sok felelős csivava tartó van én még egyel sem találkoztam...
2016. okt. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
43%
Mert olyanok, mint a patkányok. Én nagy állatbarát vagyok, de nálam a kutya a spánielnél kezdődik, nem ezeknél a kis szar pockoknál. Ez a helyzet. Engem idegesít, amikor az ilyen kis görcs kutyák ugatnak, de ha elkezdesz futni feléjük, be vannak sz@rva. Bocsi... :(
2016. okt. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!