Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutyámra első alkalommal...

Kölyökkutyámra első alkalommal adtam pórázt. Akartam neki jutifalit adni, de sokkot kapott, el sem fogadta, csak ült. Játékkal csaltam, de semmi. Icipicit húztam, hogy jöjjön, erre hiszti rohamban tört ki, mintha nyúznám. Hogyan vegyem rá a sétára?

Figyelt kérdés
2016. okt. 31. 09:57
 1/1 anonim ***** válasza:
Először ne sétakor add rá. Add rá, mikor ül az öledben, míg te pl beszélgetsz valakivel. Add rá evés közben. Vagy valami más pozitív cselekvés közben. Ilyenkor ne húzd, ne is vedd a végét a kezedbe. Csak szokja, hogy attól még, hogy a póráz rákerül, nem omlik össze a világ. Hadd legyen rajta a lakásban, játék közben is. Utána elkerített területen, kertben, de még mindig ne fogd a végét. Csak játsszatok, tegyél úgy, mintha nem is vennéd észre a pórázt. Így, fokozatosan lehet eljutni addig, hogy megfogod a pórázt és vezetgeted. Előbb lakásban, aztán kinn. Végül séta.
2016. okt. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!