Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha nem bántja a kutya a...

Ha nem bántja a kutya a baromfit, akkor lehet hagyni neki, hogy "szórakozzon" velük?

Figyelt kérdés

A nagyszüleim tartanak tyúkokat, de közös telken lakunk.

Amikor már nincs zöldség/gyümölcs a kertben,akkor kiszokták őket engedni az udvarra.

A kutyám nagytestű keverék, és hobbi szinten, de szeret a tyúkokkal szórakozni.

Ilyenkor rendszerint kisebb csoportokban járják az udvart a tyúkok, vagy éppen napoznak, pihennek.

A kutyám megkeresi azt a csoportot aminél nincs ott a kakas, és amelyik tyúk reagál az ugatására azzal elkezd szórakozni.

Ez abból áll,hogy a kutya "bepucsít" a tyúk elé, és közvetlen közelről az "arcába" ugat, a tyúk meg felfújt tollal áll, és nézi a kutyák, miközben az dobálja magát, fordítgatja a fejét, nehogy kapjon rá egyet.

Ha a tyúk csípni akar akkor a kutyám rendszerint elmozdul előle, esetleg körbefutja a tyúkot, majd ugyan abba a pózba visszatért elé, és ugat tovább.

Ennek rendszerint az vet véget,hogy a kakas odarohan, akkor a kutya elfut.Vagy ha a tyúk megunja, és elszalad, akkor nem megy már utána.Illetve utánamegy, elé áll, és megpróbálja még provokálni, de ha kitér előle,akkor már békén hagyja.Esetleg megpróbál újabb pácienst találni, aki vevő a szórakozására, de ha nem akkor befejezi.

Ha nagyon bepörög, akkor is maximum bökdösi a tyúkokat az orrával, de sosem bántotta még őket, kölyökkora óta velük nőtt fel.Régebben kergette őket, kölyökként volt,hogy megcsócsált egyet-egyet, de sérülést akkor sem okozott.(amióta felnőtt a bökdösésen kívül fizikailag nem nyúl hozzájuk)

Ha ezt a kikapcsolódási formát választja, akkor általában emberi közönség is társul hozzá, és folyamatosan rápillant a jelenlévő emberre.Ha rászólunk azonnal abbahagyja.

Én nem szoktam rászólni, szórakoztató amikor ezt csinálja, csak nem tudom,hogy helyes e.


Ha nincs otthon senki akkor is együtt lehet hagyni a tyúkokkal, és azok sem félnek tőle, közel engedik magukhoz.


2016. okt. 31. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én rászólnék, mert a tyúknak ez nem játék, hanem rossz neki.
2016. okt. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy a kutya jól elvan, viszont a tyúknak egyáltalán nem szórakoztató.
2016. okt. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekünk is vannak tyúkjaink, néha kiengedjük őket, hogy kapirgálhassanak. Az egyik kutyát egyáltalán nem érdeklik, a másik viszont követi őket. Ha a kutya nem megy oda, a tyúkok kezdik el macerálni. Nálunk sem bántott még kutya egy tyúkot sem. Kicsiként mindig rájuk szóltunk, ha durván játszottak. Tudják, hogy nem bántjuk a pipiket.

Azért szólj a kutyára, ha nagyon bevadul, de az, hogy csak ugrál körülöttük, nem olyan nagy baj.

Ha a tyúk megijed, elmenekül. Ha nem menekül, csak bambul a kutyára, akkor nem fél. Egyébként én inkább a kutyát félteném a kakastól, mert az, ha kell, megvédi az udvartartását.

2016. okt. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

A pucsítós ugatás, egyértelmű játékra hívás. A tyúk meg ugye nem érti mi van,de nem fog belehalni a dologba, no meg a kakas úgyis rendet tesz és senkinek nem esik bántódása.


Én hagynám,mert legalább nem unatkozik egyik sem, jópofák.

2016. okt. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mivel a tyúk is odaáll a kutyának, szerintem annyira nem fél tőle.

Vannak olyanok is amik vadabbak, és a szárnycsapkodással,kotkodácsolva menekülnek, ezektől kifejezetten fél a kutyám.

Így ha ilyet talál meg, akkor két irányba futnak.

Ha pedig nem futnak el előle, akkor abból nincs kára a tyúknak sem, nem fárad ki (a futástól), mert csak támadósállásban áll, aztán szabadon távozhat.

Engem egyedül azért aggaszt, mert hiába nem bántja őket, azért mégiscsak vannak ösztönei.

Persze, ha most egyet elkapna, nem lenne olyan nagy probléma, de azért mégsem kéne, kényelmetlen lenne, ha egyszer csak bántani kezdené őket, és állandó felügyelet kéne.

2016. okt. 31. 13:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem fogja bántani őket,ez csak játékból csinálja. De ha gondolod ,tilthatod vagy eltereled a figyelmét valami labdával ,az még jobb.
2016. okt. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nekunk is igy kezdtek a kutyak, aztan szep lassan elfogyasztottak mind az 5 tyukonkat, holott elotte meg egy tanyerbol is ettek...

Nem tudhatod mikor jon elo belole a vadasz oszton, inkabb jobb rola leszoktatni.

2016. okt. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!