Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Royal canin fajtatápok jók?...

Royal canin fajtatápok jók? Havanese kaphatja a Frise/Bolognese tápokat?

Figyelt kérdés
2016. okt. 31. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:
17%
A royal canin az egyik legjobb táp. És igen, adhatod neki
2016. okt. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Royal canin majdnem a pedigreevel és a happy dogal és a hasonló egészségtelen tápokkal. Egy ideig én is royal canin fajtatáppal etettem amig még tudatlan voltam és azt hittem hogy ami drága az=jó. Csak gabonamentes táppal etess, vagy Barf, prey. A royal-tól nagyon a nullán volt a kutyám immunrendszere, amikor a harmadik kennelköhögés miatt vittem orvoshoz sajnos csak akkor álltam neki könyveket, cikkeket olvasni a ragadozók/kutya táplálkozásárol. Gabonamentes tápokkal is vigyázni kell mert sokszor gabona helyett rízst és/vagy kukoricát, szóját tesznek bele és gabonamentesként árulják. Jó gabonamentes tápok: Taste f the wild(a high pariare az nem jó, agyon van sózva, a többivel nincs tapasztalatom), acana, orijen. A Nutrivet is jónak tűnhet de azt semmi képp mert foszforsav van benne(mint a cola-ba) (bocs a helyesirási hibákért mobilról írok)
2016. okt. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem rossz tapasztalatom van a Royal Caninnal.
2016. okt. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%
Nem rossz táp a Royal, de nagyon túl van árazva, igazából csak a nevét fizeted meg. Én etettem Royal Canin Chihuahua táppal és nem volt vele gond, ízlett a kutyának és jó kondiban volt, tényleg aprók a tápszemek, szóval azért nem ördögtől való dolog. :)
2016. okt. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem jók,itt az összetétel.

Rizs első helyen vagyis a táp jó része rizs,nem húst ír hanem baromfifehérje,illetve kukorica,búza na ezek nem kellenek!!! Úgy hízik majd a kutyád mint a disznó!


Royal bichon frise fajtatáp:

ÖSSZETÉTEL: rizs, dehidratált baromfifehérje, kukorica, búza, növényi fehérje kivonat*, állati zsiradékok, kukoricaglutén, hidrolizált állati fehérjék, ásványi sók, szójaolaj, cikória pép, halolaj, élesztők, frukto-oligoszacharidok, Psyllium maghéj és mag, borágó olaj (0,1%), szőlő- és zöldtea kivonat (polifenol forrás), rákféleségekből készült hidrolizátum (glükózamin forrás), bársonyvirág kivonat (lutein forrás), porc hidrolizátum (kondroitin forrás).



Ez pedig egy N&D bárányos,gabonamentes tápja ( nekem egy Havanese-m és egy Frise-m van, ezt kapják!)


Összetétel: Friss kicsontozott bárányhús (26%), dehidratált bárányhús (25%), burgonya, szárított egész tojás, friss hering, szárított hering, állati zsír, halolaj, növényi rostokmint a borsó, szárított répa, szárított lucerna, inulin, fruktooligoszacharidok, mannán -oligoszacharidok, áfonya por (0,5%), szárított alma, gránátalma por, szárított édes narancs, spenót por, útifű (0,3%), őrölt fekete ribizli, nátriumklorid, szárított sörélesztő, kurkuma gyökér (0,2%), glükózamin, kondroitin-szulfát.



Na melyiknek jobb az összetétele ? :)


A kutya ragadozó törekedni kell a magasabb hústartalmú tápokra.


Amúgy a Frise-el etettem royalt,mert a doki a gyógytápot írta fel a kutya 2 hónap alatt meghízott,felpuffadt,folyamatosan fingott!


Aztán ahogy elkezdtem adni az N&D-t lement a puffadás pár nap alatt,vissza fogyott a verseny súlyába,és nem fingik csak nagyon ritkán.

Úgyhogy én a royalt nem ajánlom.


2,5 kg N&D egy hónapra szerintem elég lenne a Havanesenek,mert nálunk a két bichon eszik meg 4-4,5 kg tápot egy hónapban!


5380 ft-ért láttam Petissimon ezt a tápot.


A royalból 1,5 kg kerül 3500 környékén,szóval még egy ilyet venned kell ami 3 kg jön ki belőle 7000 ft környékére.


Szóval nem hogy drágább a royal,de car is már bocsánat.

2016. okt. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!