Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek a Dobberman kutya...

Szerintetek a Dobberman kutya veszélyes?

Figyelt kérdés
Mert a fulmekben ugy mutatjak ki oket...:D
2010. ápr. 27. 16:13
 1/10 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem mindegyik kutya veszélyes.Amúgy nevelés kérdése.De szerintem ne válaszd ezt a fajtát,mert nagyon túl vannak tenyésztve.
2010. ápr. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden kutya veszélyessé válhat, ha elkényeztetik és nem megfelelő kezekben van. Ez inkább gazda- és nevelésfüggő dolog, semmint a fajta jellemzője. Ugyanakkor vannak fajták, akik csak hozzáértő kezekbe valók, mert ha a rossz vagy hiányos nevelésből fakadóan problémássá válnak, komoly sérülést okozhatnak. Egy harapás pedig egy ilyen kutyától sokkal veszélyesebb, mint mondjuk egy yorkitól. De ha tudsz bánni vele, nem veszélyes ez a fajta sem.
2010. ápr. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

hajlamosak rá, de nevelés kérdése minden. nyilván könnyebb elcseszni őket mint egy dalmatát aki alapból kedves játékos.


de nyilván akármelyik kutyát lehet veszélyesre nevelni.

2010. ápr. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy csivavával csinálnának filmet, aki végig rágja álmában az embereket, akkor azt is veszélyesnek titulálnád?

A gyermekek hisznek a mesékben, tündérekben, télapóban. Aztán eljön egy bizonyos életkor, amikor már tudja mindenki, nincsenek tündérek, télapó és a filmek sem a valóságról szólnak általában.

2010. ápr. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
egy tacskó is veszélyes, ha rosszul van nevelve
2010. ápr. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Nekem ilyen kutyám van!Abszolút nem veszélyes!Nagyon okos fajta!Sztem is nevelés kérdése!Nyugodt körülmények között kell tartani,nem szabad bántani és sokat foglalkozni vele!
2010. ápr. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
:D,koszonom mindenkinek,hát nekem tacsim van,es meg senkit sem bantott,de ez igaz,neveles kerdese...:)
2010. máj. 4. 14:51
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekünk a szomszédban van egy dobbermann. Az a kutya egy tündér.Kedves, okos nagyon barátságos. A családnak van egy 10 éves kisfia, az kb. bármit megcsinálhat a kutyával.Még az idegeneket sem ugatja meg akik elmennek a kapu előtt.

Szóval szerintem is nevelés kérdése, mert a saját szememmel látom, hogy lehet belőlük kezes bárányt csinálni.

2010. máj. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is volt!! Nagyon játékos egy kutya volt!! szeretett harapni de tudta hogy nem szabad és épp hogy csak összefogta az állkapcsával a kezem!! Én nagyon imádom az ilyen kutyákat de sajna 2 évvel ezelőtt elpusztult:(:( De amíg élt kaptam egy amerikai bulldogot nagyon jol kijöttek egymással!!Azóta ő van nekünk!! De már a dobbermanunk nagyon öreg volt 1992 óta itt volt nálunk!!
2010. máj. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,és sajnálom,szegény kutyát!Amelyik megdög...:(
2010. máj. 5. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!