Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kiviszem a kutyámat sétálni...

Ha kiviszem a kutyámat sétálni, megmakacsolja magát és egyszerűen nem lehet sétáltatni csak ha húzom mint egy téglát. Miért?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos labradorom és mikor kiviszem sétálni megmakacsolja magát és csak húzni lehet. Azt hittem hogy fél, de mikor arra sétáltam amerre nincs kutya, ott sem jött vele. Mit csináljak?

2016. okt. 31. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nincs hozzá szokva a nyakörvhöz/hámhoz és pórázhoz. Add rá a nyakörvet/hámot és csak legyen rajta, h szokja. :) ha kertes házba laksz, akkor ha már megszokta akkor sétálj vele a kertben. Egy idő után megszokja. :)
2016. okt. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az en kutyammal is ez volt a helyzet.Vittem finom falatott es hivtam hogy jojjon felem .Aztan mar egyre tobbet jott mellettem de vonigalni kellett.Sot nekem meg le is ult es nyuszitett.De 1 het utan mar teljesen normalisan setal.Az is segit hogy ha rajta hagyod a porazt hogy megszokja mint az elozo irta.Kitartas!
2016. okt. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Még mielőtt ráadod a pórázt, szagoltasd meg vele, hagyd egy kicsit, hogy "magától nézegesse". Ha ráadtad, ne akarj egyből sétálni vele, csak legyen rajta. Aztán fokozatosan el lehet kezdeni, hogy jutalomfalatokkal mindig egy picit közelebb csalogatod magadhoz- ekkor már pórázon. Pár nap alatt megszokja, ha jól csinálod, és utána már nem lesz gond, de semmiképp ne húzd, és ne vidd utcára amíg nem szokja meg a pórázt és a helyes viselkedést mialatt rajta van. Ha elkezded húzni, megijed, és ösztönszerűen ellene akar állni, mert nem tudja mi az és mivel jár. Az elején noszogatni lehet esetleg, de csak szépen.:) Sok sikert :)
2016. okt. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!