Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tapasztalt kutyásokat...

A tapasztalt kutyásokat szeretnék kérdezni . Hogy ha kant kis korábban ivartalanítják akkor tüzelés kor kezelhetőbb?

Figyelt kérdés
A tüzelési idő szakokban tényleg nyugótabak és nem koslatnak a szukák után ?

2016. nov. 1. 09:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Így van ahogy leírtad :) Gazdinak és kutyának is jobb úgy.
2016. nov. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Így van, olyan 6 hónapos kora körül érdemes megcsináltatni a műtétet, és akkor ez az egész hercehurca a szukákkal kimarad :)
2016. nov. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
38%
Én nem vagyok híve az ilyen korai ivartalanításnak, mert az ilyenkor ivartalanított kutyák nem olyan erőteljesek, mint az ivaros kanok. A saját kutyámat másfél éves korában ivartalaníttattam, és gyönyörű kutya lett, úgy, hogy közben nyugodtabb, tüzelő szukák után nem megy. Viszont három lábon pisil.
2016. nov. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ja, mert neked mázlid van, eleve nem csordult túl a hormonoktól a kutyád. De amelyik már 5 hónaposan kötözködik meg hág folyamatosan, azzal azért nem érdemes várni. Inkább legyen kicsit kevésbé "kanos", de legyen normális élete.

Egyébként meg életemben nem találkoztam még olyan emberrel, aki ránézésre meg tudta volna mondani egy kutyáról, hogy korán ivartalanították-e. Kétlem, hogy olyan marha nagy különbséget okozna a dolog :)

2016. nov. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám 5 hónapos kora előtt lett ivartalanítva. Már nagyon pici korától kezdve "gyakorolt" a lábunkon.

Az állatorvos azt ajánlotta, hogy legyen meg a műtét minél hamarabb.

A szukákkal ugyanúgy játszik, mint a kanokkal, nem agresszív más kutyákkal és nem próbál kimászni a kapun a tüzelő szukák után.

Kicsit tartottam tőle, hogy esetleg kicsit "nőiesebb" lesz a műtét után, de alaptalan volt a félelmem. Mély hangú, igazi széles mellkasú kan lett belőle. Van összehasonlítási alapom, mert ott van mindig a nyomában a szintén ivartalanított szuka, aki pedig finom és nőies :)

2016. nov. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!