Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A leonbergi kutyafajtára egy...

A leonbergi kutyafajtára egy hónapban mennyi pénzt kell költeni?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kutyust majd pár hónap múlva. Akkor már dolgozhatok diákmunkát és akkor én venném az ételt, én fizetném az oltásokat stb. Egy hónapban mennyi pénz megy el a leonbergi eltartásához?

2016. nov. 1. 18:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A fene sem tudja, nagyon sok mindentől függ, de amekkora az a kutya jó sokat, főleg a minőségi tápra. Viszont bármikor jöhet egy baleset, betegség és azt nem lehet előre számolni...És már maga a kutya is elég drága...
2016. nov. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Ugyanannyi, mint bármelyik nagytestű kutyára.

Ha egy középkategóriás tápot hajlandó vagy venni neki, már az is 20 ezer körül van egy hónapban. Mérlegeld van-e egyáltalán ennyi pénzed rá.

2016. nov. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen ezekkel mind tisztába vagyok. Csak egy körülbelüli értékre vagyok kivancsi hogy ezt tudom e nyujtani neli
2016. nov. 1. 18:17
 4/10 anonim ***** válasza:

A kaját már írtam, havi 20k körül középkategóriás tápból. Felsőkategóriában erre ráduplázhatsz.

Azon kívül a havi bolhacsepp 3k, a kombinált oltás 7k körül van, persze az évente. A féreghajtó félévente 1k körül van, az nem összeg. És ez csak az alap, ha nem betegszik meg.


Meg persze ha első kutya akkor kutyatálak, póráz, nyakörv, kutyafésű. Ha igényli akkor kutyajátékok. Ha házba is bejár akkor egy jó porszívó is kell (20k körül).

2016. nov. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Jó kérdès.

1. Számold bele a kaját, nekem nèmet juhászom van, BARFozunk, egy havi 20-30.000 a kajája.

2. Amíg kicsi sűrűn kell oltani, utána èvente 10-20.000 ft, attól függ hova viszed dokihoz.

3. Féreghajtás háromhavonta, de az a legkevesebb, max 500 ft.

4. Kefe (ha te nem tudod megoldani, akkor kutyakozmetikus, a szőrèt is rendbe kell tenni).

5. Ha becsúszik egy betegsèg, baleset az nagyon drága. Èn most műttettem meg a kutya fülèt, mert nem maradt más megoldás, 70.000-ret fizettem eddig a röntgennel. Ezekre sajnos számítani kell.

2016. nov. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A leonbergi hajlamos a súlyos betegségekreM
2016. nov. 1. 19:08
 7/10 A kérdező kommentje:
???
2016. nov. 2. 06:59
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem kifejezetten, de mivel nagy testu, a diszplázia, a gyomorcsabarodás veszélye fenyegti sajnos...

persze azert nem kell meg ijedni!

Nekem vizslaim vannak,nem kifejezetten nagy testuek ,de oket is fenyegeti ez a betegseg.

Viszont már ok 3 evesek.

Semmilyen betegseguk nem volt eddig,nem hogy diszplazia,vagy gyomor csavarodas :))

2016. nov. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de még egy kistestű kutya tartása is sokba van. Elég egy ártatlan fülgyulladás és rögtön ott hagysz egy csomó pénzt az állatorvosnál..
2016. nov. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én a pénzt nem sajnálom a kutyáimra. Inkább költök rájuk mint magamra. Szóval az nem okpzna gondot. Mindig van spórolt pénzem ha vészhelyzetre kellene
2016. nov. 4. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!