Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szembe szomszéd kutyái...

A szembe szomszéd kutyái folyton bejárnak az udvarunkba, mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
A szembe szomszéd tacskói folyton kijárnak és már nem egyszer bent jártak az udvarunkban. A 2 éves kislányomra rátámadtak, 2 macskánkat már megöltek és és a kacsáinkat is megkergették már. Igazából a nagykapu alatt van egy kis rés, de kell mert a kocsibejárónk kicsit slégen jön befelé, mert van egy partfal mellettünk és nem tudjuk a földig letenni, és azok a dögök mindig átpréselik magukat alatta. Nem mindig van időm elbarikádozni a rést és ma este is arra értem haza, hogy a kutya az udvarból viharzik ki a macskával a szájában. A szomszéd persze nem köti meg és nem zárja el, közjegyző nagy cimborája szóval nem tudok tenni az ügyben semmit. Ilyenkor mit tehetnék? Mire lefényéképezném a kis dögöt, már fut kifelé! A kislányomnak is csak az volt a szerencséje, hogy volt nálam egy gereblye amit a kutya felé hajítottam ( sajnos nem találtam el). Az utcába másokat is bosszant, mert ki nem lehet kimenni a gyerekekkel sétálni vagy biciklizni, mert az a kis tacskó lábon harapja őket. Fejbe rúgnám legszívesebben de olyan fürge mint a nyúl. De félek azért még én kapnék, szóval tehetnék ez ügyben feljelentést valahol? (ha már a falu jegyzője nem foglalkozik az üggyel) Ha az udvaromban van megfoghatom és elvitethetem a sintérrel? Akkor visszakapná a szomszéd?

2016. nov. 1. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
SRégen megy befelé az a bejáró. Tegyél oda függőlegesen, alul szabadon lógó szögesdrót szálakat jó sűrűn (kb 5 centire egymástól), hogy nyúzza le a kis dög hátát, ha megpróbál benyomakodni a kapu alatt!
2016. nov. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a jegyző nem foglalkozik az üggyel, akkor vedd fel a kapcsolatot egy állatvèdő szervezettel a közeledben! Hiába viteted el, visszakapja a kutyát. Első körben talán a tacsimentèst javaslom, asszem a Futrinkások csinálják.
2016. nov. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Gazdás kutyákkal is foglalkoznak? Mert a szomszédom foggal körömmel a kutyáit védi. Múltkor álltam be a kocsival az meg simán beszaladt utánam. Szerencséje hogy olyan gyors mert agyon ütöm legközelebb. Majd aztmondom önvédelemből, mert rátámadt a kislányomra. A saját birtokomon megtehetem nem?
2016. nov. 1. 19:54
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Megteheted. Igazából a szomszédnak kéne gondoskodnia arról, hogy ne tudjanak kiszökni a kutyái.
2016. nov. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél ki valami csapda szerűséget, ami bezáródik, és add be egy menhelyre, vagy fajtamentéshez.
2016. nov. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Nekem van kutyám kettő, előre bocsátom, de tuti én kapával kinyírnám, nem hívnék senkit, elásnám jó mélyre a veteményes kertbe.
2016. nov. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!