Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek mi a véleménye a kutya...

Kinek mi a véleménye a kutya nyálról, egészségügyi szempontból? -fertőző/gyógyító, veszélyes/veszélytelen?

Figyelt kérdés
Lehet hülyeség, vagy fura kérdés meg szitu. De a kutyánk bárhol sebes/gyulladt valamim, kb mindent elkövet , hogy letisztogathassa...télen nekem a csuklóm mindig ekcémás, és reggel arra ébredtem, hogy tisztogatja. Ettől elkaphatok valamit, vagy veszélyeztethet ez engem? (Nem gyulladt be a sebem.)

2016. nov. 1. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon kevés a közös betegség. pl az emberek sokkal veszélyesebbek ilyen szempontból.
2016. nov. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amikor sebes valamije a kutyának, akkor a sok nyalogatástól esélyes, hogy még jobban begyullad a seb. Nem a nyáltól, inkább az erélyes nyalogatástól.Ha megnyalt, attól még nem lesz éppen bajod. De meg nem fogja a nyalogatással gyógyítani.
2016. nov. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem szó szerint értettem a gyógyító hatást. :)

De köszi, megnyugtattatok. :)

2016. nov. 1. 21:59
 4/5 anonim ***** válasza:
77%
A nyál nem gyógyít, ellenben bacikkal teli van. Nyílt sebet én nem hagynék nyalogatni. Ha csak gyulladás van valahol, de seb nincs, ahol a baktériumok behatolhatnak, akkor a nyalogatás kb. olyan, mint a simogatás, masszírozás, azzal nincs gond.
2016. nov. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem veszélytelen. Nem tudom, 24 év alatt mindig kutyával éltem, kiskölyökként is és felnőttként is hagytam, hogy megnyaljanak, sőt (bár nyilván nem csináltam belőle rendszert) azt se bántam ha véletlenül belenyaltak a számba..ez már a gusztustalanság felső határa, de mikor az arcomat puszilják imádom, aztán ha épp nevetek, akkor belenyalnak a számba..ez van. SOHA nem kaptam el semmit, férges se lettem, semmi. A szomszéd meg attól is irtózik ha kint a bejáratnál lefekszik a lábtörlőre szerencsétlen jószág... kinek mi...
2016. nov. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!