Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hova tudom tenni a palotapincs...

Hova tudom tenni a palotapincsit télen? Lehet kint?

Figyelt kérdés
páromnak van egy palotapincsije 9 éve az övé...de házban is volt kint is már , jelenleg május ota kint van mert megszületett a babánk kicsi házban lakunk és hát had ne mondjam akárhogy takaritottam a szőrt köpködtem minenhonnan... amugysem vagok személyszerint annak a híve hogy az állat bennt legyen de ezt valahogy tléltem eddig...amiota itt a babum azota nincs a házban bennt viszont jön a tél...és nemtudjuk kire bízni, hova rakni... mit lehet tenni? hogy lehet a kutyaházat megcsinálni vagy mi ilyenkor a tendő? a házba kizárt hogy bejöjjön rohadt üdös akármit vettünk neki akkor is ..és a sőr a cumitól kezdve indenen rajta lenne a kiscsajt meg nem tudom egésznap a szobában tartani...

2016. nov. 2. 07:16
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%

A palotapincsi nem kinti kutya. Hiába csinálsz neki akármilyen hőszigetelt kutyaházat, nem lesz neki olyan hőmérséklet, hogy ellegyen benne kint télen. Ha nem fagy meg, valószínűleg megbetegszik, gondolom akkor meg az állatorvosi költségeket sokallnád. Értem én, hogy nem szereted a kutyát, meg szőrös, meg büdösnek találod, meg gyereked van, de a kinti lét nem megoldás neki télen.

Próbáltátok már kozmetikushoz vinni? Lehet, hogy ő ki tudna találni valami megoldást, hogy ne legyen büdös, a szőrhullást pedig biztosan tudja mérsékelni egy fürdetéssel és egy alapos fésüléssel.

2016. nov. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
értem...de a házba nemtudjuk berakni, mert időm sincsen fésülgetni meg fürdetgetni mindig utána fertőtlenitgetni mindent terhesen ezt csináltam 0-24 ben.... szoval ezt a benti dolgot már átrágtuk... egy szoba konyha fürdő van és még csak arrébb sem tudom tenni a házban hogy ne közvetlen legyen mellettünk... nagyon szőrzik... ezért kérdeztem hogy van e olyan megoldás ami megoldaná a kutyaházban való kint létet milyen módok vannak a hőszigetelésre ..párom solgozi hajnaltol estig szoval nyilván nem tud éjjel mikor megjön ezzel foglalkozni sajnos őt is nagyon idegesiti hogy mi legyen a kutyuval.... oda adni nem tudná senkinek imádja!!! mert az egy dolog hogy én utálom bennt az állatokat föleg a konyhámban .... de ezt már csináltuk... kérlek aki tud az mondjon hasznos választ köszi aki hasonló helyzetben van...
2016. nov. 2. 07:51
 3/40 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy kint hagyjátok szerencsétlent. 9 éves nád,ne most akard kiszoktatni,jól írta az első.

Lehet a bűzmirigyét kéne egy kozmetikussal megnézetni.

Mivel etetitek? Attól is lehet erősebb szaga,ha kvàzi szemetet eszik.

Esetleg rosszak a fogai és a szájszagát èrzed.

Mondjuk el nem tudom kèpzelni,hogy egy ekkora kutya olyan hű de sokat szőrözne. Naponta fésüljétek ki. A párod is megtudja csinálni mondjuk este tv nézés közben,nem nagy kunszt. A furminátor kedélyeket csodára képesek.

A babával meg ne takarózz,hogy miatta van kinn a kutya. Süt az írásodból,hogy bármit megtennél,hogy a párod eltüntesse onnan.

Ja és ugyanilyen lakásban lakunk 2 kutyával.csak az egyiknek hullik a szőre,de a fésulüléssel minimális,naponta úgyis felsöprök,felmosok és nem köpjúk a szőrt. Nem mondom,hogy nincs szőr pl a pólómon,de ennyitől senkinek sem lesz baja.

Gondold meg. Persze ehhez kellene a párod is,nem csak annyi,hogy szereti a kutyát,megsimogatja munkába menet meg jövet és ennyi

2016. nov. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
hallod nehogymár oltogassál !! eddig bent volt de kint szeret lenni eleve!! egyrészt másrész miből gondolod hogy szemetet eszik????? normális vagy te?? a szört gyerek ill.egy csecsemő mellett had ne tűrjem már meg... ja csak a polódon?? láttl te már palotapincsit?? rohadt sok nagy szőre van..és fésülgessem naponta ugy hogy bvan egy isbabám akivel állandóan törödni kell?? ja majd nyelje a szőrt mert megoldást nemtudok mást..hát nem!! amugy meg még több ember rajtam kivül nem szereti bennt a házban az állatokat...öljük meg magunkat?? amig nem volt gyerek nem szoltam de most párom is azt mondta nem lehet bennt met tarthatatlan a dolog..tv nézés közben pedig nem fésülgeti mikor hajnalban megy el és késő este tud hazajönni!! ne ítélkezz hanem akkor irj vmit, de ne oltogasd az embert ismeretlenül mert te állatokkal élsz szőrrel a fejeden
2016. nov. 2. 08:35
 5/40 A kérdező kommentje:
5 hósan került páromhoz,, sosem volt csak bennti kutya... szoval nem rázná meg hirtelen a dolog...azóta be sem akar jönni em..kint van a többi szomszédkutyákkal..nemtudom miért ekkra nagy dolog ha az ember kérdez itt valamit
2016. nov. 2. 08:40
 6/40 anonim ***** válasza:
88%
Ha ennyire kicsi lakásban éltek, a párod 0-24 dolgozik, akkor inkább ajándékozzátok el. Ki sétáltatja pl. napi szinten? Gondolom senki... A "palotapincsi" egy szobakutya. Öleb. Egy KÁJ-t, bernit kirakhatsz a kertbe, egy pincsit nem. Te gyűlölöd, süt minden szavadból, a párod nem tud vele foglalkozni, pénz, idő nincs rá, akkor minek? Valaki biztos örülne neki, és ki tudná elégíteni az igényeit. Ezt a kutyát arra találták ki, hogy a gazdák lábát melegítsék az ágyban (nem kamu, ez tényleg így volt), akkor meg...? Mit keres a kertben?
2016. nov. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
90%

A kutya felelősséggel jár. Ez alól nem kellene kibújnod. A szoba kutyának bent a helye télen, különösen egy idős kutyának. Erre gondolnotok kellett volna akkor, amikor magatokhoz vettétek. Lehet megsértődni, hisztizni, de nem rakhatjátok ki teljesen. Oldjátok meg a benti tartását, akár szobakennellel. Itthon is sok ezren tartanak kis lakásban kutyát gyerek mellett gond nélkül. Lehet támogatni, nem támogatni a lakásban tartást, de a pincsit arra találták ki, hogy bent éljen. Ezt igényli a habitusa is, a szervezete is.


Egyébként a kutyához való hozzáállás és a vele való bánásmód, az, hogy mennyire vagy felelősségteljes egy állattal jól megmutatja, hogy milyen szülő is leszel, mennyire leszel felelős a gyerekeddel.


A felfogásodat, helyesírásodat és stílusodat pedig remélem nem tanulja el a gyereked...

2016. nov. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
hogy hogy mit keres a kertben?? biztos nem a tegnapi napot!! el van engedve mivel egy lakó udvarban lakunk jó nagy területe an elvégezni a dolgát ..itt aztán hasznos válaszokat kap az ember..és mi a poén abban hogy utálom?? ha gyűlölöm sincs közötök hozzá valóban nem kedvelem...BENNT!!! de kinti életet is tud élni most kérdeztem egy szakértőt a témával kapcsolatban...szintén kint él a palotapincsije!! ennyit eről!! ti meg egyétek a szőrt meg a bűzt ha annyira tetszi a dolog!!!
2016. nov. 2. 08:54
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

A furminátor tényleg nagyon jó dolog! A szőrözést nagyban csökkenti. 1-es voltam, ezért javasoltam a kozmetikust én is, mert neki van ilyen eszköze (ha látatlanban nem szeretnél beruházni egy 8000 Ft-os csodakefére)

Sok a dolgod a baba körül, ezt senki nem vonja kétségbe, de nem tudom, hogy milyen megoldásra gondolsz.

Ki akarod tenni a kutyát? Tedd ki!

Senki nem fogja azt mondani neked, hogy megfelelő egy szobakutyának a kinti kutyaház, egy kis hőszigeteléssel, mert nem az.

Nekünk nagytestű, nagy bundájú kutyáink vannak, legvastagabb hőszigeteléssel ellátott kutyaházuk van, ajtóval. Ez annyit jelent, hogy ha 0 fok van kint, akkor a kutyaházban kb. 10-12.

Ez egy palotapincsinek nagyon kevés. Kb. olyan, mintha Te egy sídzekiben kint lennél.

Szerintem annyit tudsz magadnak könnyítésül kitalálni, hogy amikor jobb idő van, akkor hagyod, hogy kint legyen a kutyus, de nagy hidegben és éjszakára beengeded az ajtó mellé. Esetleg vehetsz egy szobakennelt, ahol egy kicsit el tudod szeparálni.

De egy kozmetikai kezelés tényleg csodákat művelhet a kutyával!

2016. nov. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
egy gyereket meg egy kutyát ne tévesszünk össze!! nagy állattartók!! azért mert ti gy tányérból képesek vagytok enni vele attól még pont a ti félétek ne nézze meg a másik felet!! ennyit erről!!
2016. nov. 2. 08:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!