Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff és macskák?

Amstaff és macskák?

Figyelt kérdés
Szeretnék a közeljövőben egy amstaffot,viszont már van 3 macskám.2 kisebb(1 év körüliek) és egy nagyobbb 3-4 éves.A majd kölyökként elhozott kutyát hozzá tudnám szoktatni ehhez a "társasághoz"?

2016. nov. 2. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hozzá lehet szoktatni őket.


Nekem is elvannak együtt. Volt már idősebb, és volt fiatalabb macska is, illetve egy vele hozott kis macska is, aki vele nőtt fel.


Azt azért hozzáteszem, hogy egy nagy öreg macskám jelleme, nem igazán kutyabarát, és bár nem civakodnak, de azért nem is "öribarik", szóval kerülik egymást, de ha véletlenül egy légtérbe kerülnek nem bunyóznak- kötekednek egymással, elvannak a hely két külön részén.


Ha oda kerül a sor, mindenképpen mutasd be őket egymásnak még az odakerülés első napján.

2016. nov. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kölyökkutyát még könnyen.

Lényeg, hogy az első perctől tiltsd neki, hogy akaratuk ellenére "nyúzza" a macskákat. A macskák is könnyebben elfogadják, ha érzik, hogy megvéded őket a kutyától, és nem engeded molesztálni őket.

Én 6 hónaposan vittem haza a kutyámat, menhelyi staffi, a cicám már felnőtt volt akkor, és félt a kutyától. Ma már elvannak egymás mellett, néha már puszilkodnak is :) Úgy csináltam, ahogy fentebb leírtam.

2016. nov. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem a kutyától függ.

Ha hülye a macska, akkor az fújni fog, tökmindegy, mit csinálsz.

2016. nov. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2016. nov. 2. 20:41
 5/6 anonim válasza:

Hozzá lehet szoktatni!

Mi is kiskorában vettük a kutyámat ekkor már volt 3 cicánk. Fokozatosan hozzá lettek egymáshoz szoktatva. Néha az egyiket megkergeti de sosem marta meg. Szerintem sikerülhet összeszoktatni őket.

2016. dec. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nekem is 3 cicám van,remélem így lesz:) köszi!
2017. jan. 12. 00:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!