Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek nagy baj ha a 6...

Szerintetek nagy baj ha a 6 hónapos kutyusom még nem szobatiszta?

Figyelt kérdés
3 óránként szoktam lehordani és szinte mindig pisil lent.van amikor egy egész hétig nincs baleset de utána egyszer csak visszaesik és bepisil.este 10 órakor viszem le utoljára és a balesetek mindig este 10 és 12 között van.Nagyon is tudja hogy nem szabad bepisilni mert ha észrevesszük elszalad és elbújik,megadja magát.

2016. nov. 4. 00:22
 1/5 A kérdező kommentje:
Vizet is csak akkor kap amikor eszik.
2016. nov. 4. 00:24
 2/5 A kérdező kommentje:
Jah és még kifelejtettem,egyik nap 2* is a szüleim ÁGYÁBA pisilt.ez jelenthet valamit?
2016. nov. 4. 00:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Amíg nagy általánosságban javuló tendenciát mutat, addig nincs baj. Bár a 3 óránkénti lehordás ilyen korban már tök felesleges, sőt, akár ártalmas is lehet, ha folyton dicsérgetve is van a pisiért, meg ha nem tanulja meg ennél tovább tartogatni.

A megadást meg ne gondold túl, általában csak annyit tud a kutya, hogy mérgesek vagytok, és ezért reagál így, de nem feltétlenül köti össze, hogy miért, főleg ha nem rajtakapás van, csak a tócsát látjátok meg. Én mentem már úgy haza három kutyához, hogy valamelyik bekakált, és mindhárom lapított, pedig nyilván csak az egyik tojhatott oda.


Ha nem javul, hanem hetek óta stagnál nagyjából ilyen állapotban, akkor érdemes kivizsgáltatni, hogy nem felfázás áll-e a háttérben, illetve hat hónapos korban már viselkedési problémából is fakadhat a dolog, úgyhogy a második lépés felkeresni egy olyan kutyaiskolát, ahol foglalkoznak ilyen dolgokkal is. Maximum azt mondják, hogy nyugi, majd megjavul, ha viszont gond van, akkor azt a szakember meg tudja állapítani.

2016. nov. 4. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, és víz legyen előtte egész nap. Az ágyba pisilés pedig inkább azt mutatja, hogy vagy betegség, vagy viselkedési probléma lehet.
2016. nov. 4. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A felfázásos dologban lehet valami,hisz mstanában elég hideg van.Tudja tartani maximum 6-7 óráig,de a balesetek elkerülése érdekében 3 óránként viszem le.
2016. nov. 4. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!