Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek kint vagy bent...

Szerintetek kint vagy bent jobb tartani kutyát?

Figyelt kérdés
Nem a legnagyobb testū kutyâkra gondolok itt;)

2016. nov. 4. 09:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Ideális esetben kertes házban, kinti-benti tartásban a legjobb. Azaz, a kutya bemehet a lakásba, illetve kimehet az udvarra, ha akar, és van bent is, kint is megfelelő alvóhelye.
2016. nov. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi! Még várok válaszokat!!
2016. nov. 4. 09:14
 3/13 anonim ***** válasza:
64%

Szia!

Hát attol függ ,ez alatt milyen fajta kutyust értesz.

Pl. egy vizslának ,nem jó,hogy ha kint kell lennie egész nap, rövid szőre és még sok más dolog miatt sem,de egy Leinbergi számára teljesen tökéletes lehet a kinti tartás.

Én személy szerint a benti, vagy maximum a kinti-benti tartást szeretem,bármilyen fajta is legyen a kutya. :))

2016. nov. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

én is kinti benti tartásra szavazok. de emellett ugyanúgy vinni sétáltatni is.

szerintem a kutyának az a legjobb,ha a gazdával lehet sok időt, de azért a pisi kakit sem kell tartogatnia amíg el nem viszik sétálni..szóval kimehet az udvarra,ha rájön a szükség

2016. nov. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%

A kutyának akkor a legjobb, ha a gazdája mellett lehet->a gazda pedig ideje nagy részét a házban tölti->a kutyának legmegfelelőbb, ha ő is bent van.

Az ember szemszögéből: ha bent van a kutyus, szorosabb kapcsolat alakulhat ki, viszont tele lesz minden kutyaszőrrel és eleinte szétkaphatja a kutyus párszor a lakást. A legideálisabb talán egy benti-kinti tartás, mert pl reggel elég kinyitnod az ajtót és a kutya elvégzi a dolgát, nem kell eü sétákat tenned, elég, ha napi egyszer foglalkozol vele többet. Ezenkívül, ha elmész dolgozni és nyáron kint hagyod, minimálisan le is fárasztja magát.

2016. nov. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Kinti-benti,mi is így tartjuk :)
2016. nov. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem helyzet és kutya függő. Én elég rossz körülményekről hoztam el a kutyámat. Szerintem elég boldoggá tudom tenni úgyis az életét ha bent tartom. Persze rendszeres séta mellett.
2016. nov. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Benti az én Pitem.
2016. nov. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2016. nov. 4. 12:22
 10/13 Szilvi & Argos ***** válasza:

Kinti benti, benti kinti az ideális...

De igazából ha nem rövid szőrű, kis testű, társasági kutyát tart kint az ember, akkor nincs gond...a kerti kutyákkal is lehet lelkiismeretesen foglalkozni, és a lakásban tartottal való bánásmód is kimerülhet háromszor negyed óra sétában, tehát ez gazdafüggő is

2016. nov. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!