Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nem használja a...

A kutyám nem használja a házát. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Előző kutyánk használta először, őt érzi esetleg?

Próbálom tanítani neki a "Helyedre!" parancsot, úgy, hogy kézjellel mutatom is, és a házába dobom a jutalomfalatot. A hátsó lábaival nem megy be, mivel nem szükséges ahhoz, hogy elérje a falatot.

Tudnátok segíteni? Egyébként tanulékony kutya, de csak nyáron került hozzánk, 8 éves kan.

Az segít, ha a kifésült szőrét berakom a házba, h az ő szagát vegye át.

Ebben az időben jó lenne, ha megtanulná használni.

[Elhelyezéssel lehet gond? Pl. Nem a kapura néz.]



2016. nov. 4. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Igen, nekünk is volt ilyen problémánk. Új házat kellett csinálni.
2016. nov. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Húha... Pedig ez a ház még nagyon "új". Egy kis piszoktól eltekintve semmi baja. Alaposan kitakarítom, nyerőbb lesz talán?
2016. nov. 4. 11:22
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Mi is megbirkóztunk ezzel a problémával. Kb. két hétig nem ment be, elé feküdt le aludni.


Én is próbálkoztam mindenfélével, már készültem, hogy alaposan kitakarítom, szagtalanítom az egészet, csak elkezdett esni napokig az eső. Na, akkor már bement. :D :D :D

2016. nov. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Neki eleve fedett helyen van a háza, és a háza környéke is csak az övé. Ott a víz és a kaja. Mindig ott fésülöm, vagy teszem fel a hámot és a pórázt. Még is az udvaron máshol ás gödröket, eső idején is a házunk szegletébe kapart.
2016. nov. 4. 11:28
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg fél bemenni, mert sötét, szűk, idegen hely, és nincs hozzászokva az ilyesmihez. Ha levehető a teteje, akkor először úgy próbáljátok meg beédesgetni, sok kajával, inkább a ki-be mászkálásra fókuszálva, nem a bent maradásra. Jöjjön rá, hogy nem ijesztő a hely, sőt, tök jó. Akár odabent is kaphatja a vacsoráját, hogy szeresse meg a házat. Arra is nyugodtan dicsérjetek, ha csak az első lábaival megy be, ne frusztráljátok, mert összeköti az érzést a házzal, és azt már sokkal nehezebb lesz kiszedni belőle. Mindig pozitív élmények érjék, ha ezzel kapcsolatban foglalkozol vele.


Trükközni nem kell, nem a szagokkal van a probléma :) Viszont érdemes olyan helyre rakni, ahol ő alapvetően is szeret feküdni, hogy belássa azt, amit akar (ez lehet a kapu, lehet a ház bejárata, lehet bármi, ami neki fontos).

2016. nov. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ha hosszú a szőre akkor nincs rá szüksége. Nekem óriás schnauzerem van és ilyenkor még az ajtó előtt alszik a szőnyegén vagy kifekszik valahol. Próbáltam én is beküldeni még régebben de felesleges mert ha betereltem akkor bent megfordult és jött ki. De amikor már nagyon-nagyon hideg van reggelente akkor ott alszik 7-8 óráig.
2016. nov. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Keverék kutya, rövidebb szőre van, ezért aggódtam. De láttam a háza előtt feküdni, lshet csak a hidegebb időre vár. Addig is tanítom neki a dolgokat... A ház különben magas és széles is, csak lehet, hogy eddigi élete során nem találkozott ilyennel, szóval ismerkednie kell vele. :)

2016. nov. 5. 08:26
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem a most 7 hónapos németjuhászom egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor aludt a házban (ha bement akkor is inkább a másik kutya mellé, hogy összebujjanak), alapjáraton az ajtó előtt alszik vagy a kavicsban.
2016. nov. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!