Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől barnul ki az alapból...

Mitől barnul ki az alapból fekete orrú kutya orra?

Figyelt kérdés
Van egy shar-pei-em és egy bullmasztiffom. Mindkettőnek fekete az orra és a maszkja, de valamiért mindkettő nózija világos barnává fakult. A két kutya 180 km-re él egymástól, a shar-pei otthon a szüleimnél, a bullmasztiff velem, tehát nem érintkeznek, nem ugyanazt kapják enni,stb. Mitől lehet ez? Valamilyen vitaminhiány? A bullmasztiffot Eukanubával etetem, amiben elvileg megvan minden vitamin és tápanyag, de emellett kap zöldségpelyhet és csirkehúst is. Volt már valakinek ilyen tapasztalata? Mivel lehet helyrehozni?
2010. ápr. 27. 21:51
 1/8 anonim ***** válasza:
szerintem semmi köze a kajához. nekem is van kutyusom és olyan szép fekete nozija volt pici korában és mire felnött megkopott neki és kivilágosodott. :)
2010. ápr. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hány évesek?
2010. ápr. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A shar-pei 2 és fél éves, a bullmasztiff még kölyök, 5 hónapos.
2010. ápr. 27. 22:34
 4/8 hell-ikon ***** válasza:

Szerintem sincs köze a kajához, én inkább szezonális okokra tippelnék.


Nekem az elmúlt huszonakárhány évben Német juhászaim voltak/vannak, s mindegyiknél előfordult, hogy télen a két orrlyuk közötti területen az egyébként fekete orr néhány árnyalatnyival világosabb lett, majd ahogy jött/jön a jó idő szépen vissza is változik feketére.

2010. ápr. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

szia!

váltóorrnak hívják: amikor a kutyának néha kivilágosodik a genetikailag fekete orra. Nekem labradorom van és télen neki is kivilágosodott, állítólag nyáron megint fekete lesz.

2010. ápr. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Ezek szerint elmúlik, ennek örülök :) Remélem nyárra szép fekete lesz mindkét nózi :)
2010. ápr. 28. 19:06
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy elmúlik. De semmi bajt nem jelent. Egyszerű pigment hiba.
2010. máj. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez váltóorr, ilyen és kész. van olyan típus ami nyáron visszafeketül, van ami nem.
2010. máj. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!