Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Brit Care Junior Large Breed...

Brit Care Junior Large Breed Lamb & Rice vagy Brit Care Endurance?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hónapos, vizsla keverék, ivartalanított szuka kutyám. Most Brit Premium Junior Large Breed tápot eszik, de nem vagyok megelégedve vele (hullik a szőre,sokat vakarózik, nyalja a lábát, rengeteget kakál és sokszor hígat), szerintem a csirkére allergiás, ezért szeretnék care-re váltani. Igazi vizsla természete van, 4-5 órát szaladgál naponta (labdázunk és más kutyákkal hancúrozik) és majd később szeretnénk agilityzni is, ezért gondoltam a sportos tápot, viszont ha jól tudom ebből nincs junior..

Szerintetek még adjam neki a junior tápot a sportosat elég lesz majd akkor ha már felnőtt? Melyik a jobb táp? Melyik éri meg jobban? Milyen tapasztalaitok vannak ezekkel a tápokkal? (Tudom, hogy minden kutya más és ezt nekem kell kitapasztalnom, de érdekelnek a személyes tapasztalatok is) Étvágyával szerencsére nincs gond, mindent megeszik. :)

Legszívesebben nyerseznénk, de sajnos nem megoldható.. :(

Köszi előre is ;)



2016. nov. 4. 21:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az én (szintén ivartalan szuka) kutyám Endurance-t eszik, mivel versenyszinten agilityzünk, ez pedig ugye kifejezetten sport- és munkakutyáknak való táp. Azelőtt rengeteg féle tápot kipróbáltunk, majd mikor kiderült, hogy csirkeallergiás, akkor váltottunk végül Brit Care-re, azon belül pedig az Endurance-ra kb. 3-4 hónapja... hát nekünk messze ez vált be a legjobban, azóta abszolút minden rendben van vele minden téren, szép a szőre is stb., szóval én csak ajánlani tudom :)

Valóban nincs belőle junior tudtom szerint, de szerintem amúgy is ráér akkor átállni rá, ha elkezditek az agilityt, addig igaziból felesleges, bőven elég neki a normál aktivitású kutyáknak való táp.

2016. nov. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Csak akkor adj neki sport tápot, ha már elkezdtetek edzeni, addig fölösleges. Egyelőre jó lesz neki a Junior. ;)
2016. nov. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors és hasznos választ ;)

Ha nem versenyszinten fogunk agilityzni csak 1-2 órát naponta és emellett még ez a 4-5 óra futkározás megmarad, akkor érdemes Endurance-ra váltani, vagy teljesen felesleges? És milyen kiegészítőt adhatok neki az izületek, csontok védelmére?

2016. nov. 4. 22:21
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha már elkezdtetek agilityzni, persze, mehet a sport táp. Akár otthon, akár versenyen. Ízületvédőből rengeteg féle van, sokan Luposant, K9 Fullflex-et vagy GF600-at használnak, ezek elvileg jók, de tény, hogy elég borsos az áruk. Nézz körül a Petissimo.hu-n (Táplálékkiegészítők--> csontok, ízületek) ott rengeteg féle van, biztos találsz megfelelőt. ;)
2016. nov. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek ;)

Akkor most juniort veszünk, sportosra majd akkor váltunk ha elkezdtünk agilityzni. A kiegészítőket adhatom már most is vagy azt is elég akkor ha elkezdtünk agilityzni?

2016. nov. 5. 13:36
 6/11 anonim ***** válasza:
Az ízületvédőt már most is adhatod, ártani nem árt. :)
2016. nov. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ízületvédőt bármikor adhatsz, nem árt, sőt.

a sporttáp lehet, hogy akkor sem fog kelleni amjd ha sportol, ezt te fogod látni. minden kutya más, az enyémnek akkor is kell a nagyon erős táp ha épp sportol és ha pihenőszezonban van akkor is, csak akkor kevesebbet kap belőle. a brit care pl. neki nem volt elég erős, hiába adtam belőle többet, pedig nagyon -nagyon jó ár-érték arányú és a minősége is jó.

mivel nagytestű én még egy darabig kölyöktáppal etetném, ezekben más arányok vannak. más arányban és mennyiségben van benne kalcium, fehérje, zsír stb.

2016. nov. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget mindenkinek. Egyenlőre marad a junior a sportosat majd meglátjuk. Olyan kérdésem lenne, hogy a Brit Premium Lamb & Rice és a Brit Premium sportos táp mennyivel rosszabb mint a Brit Care? Megéri a drágábbat venni vagy a premium is ugyan olyan jó?
2016. nov. 5. 23:54
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát elvileg van különbség, az egyik 'csak' prémium, a másik szuperprémium. A Care hipoallergén is. Én Brit Premiummal etetek és megvagyok elégedve. :)
2016. nov. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
De végülis mindkettő jó. ;)
2016. nov. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!