Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tehetném kutyám számára...

Hogyan tehetném kutyám számára jobb élménnyé a sétát, és hogy mutathatnám meg neki, hogy nem kell félnie?

Figyelt kérdés

Van egy 1,5 éves,keverék kutyusom,aki elég félénk.Kertes házban élünk,de minden nap legalább 40 percet sétálunk(ha nincs suli,akkor ez duplázódik),és fél órát játszunk.Közepes energiaszintű,szerintem elég neki ennyi mozgás,nem is tudnék igazán többet biztosítani számára.

Velem egy roppant kedves,játékos,engedelmes és okos kutya,de séta közben sokszor fél.Alapvetően hallgat,és figyel rám,de látom,hogy nem mindig érzi jól magát.Ha meglátja a pórázt örül,meg szeret sétálni,de a forgalmasabb utcákban és parkokban behúzott farokkal siet előttem./Máskor farkcsóválva szaglászik mellettem/előttem/.

Ilyenkor is figyel rám,de sokkal inkább lekötik az autónál nagyobb járművek,hangos,hirtelen zajok,és más kutyák.

Mint már mondtam,bialommmal,engedelmességgel nincs baj,csak szeretném ha nem félne úgy a forgalmasabb vagy épp új helyeken/nyilván nem belváros/.

Jutalomfalatot,ételt nem fogad el,inkább eldugja,ha megpróbálunk neki adni.Játszani szeret,de az utcán ezt nem kezdhetem el vele.Parkokban már próbáltam,de ha abbahagyjuk,utána ismét elkezd félni.


13 éves vagyok,de nem szeretnék segítségért fordulni,magam szeretném megoldani a dolgokat,tehát a kutyaiskolát hagyjuk.

Köszi.



2016. nov. 5. 13:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Valami illat?? Nemtudom valami érdekes szag ami nyugtató és felkelti a kiváncsiságát (levendula vagy valami).

Van valami kutya pajtása? Segithet ha látja hogy ő nem fél.

Mutasd meg neki hogy nem kell félni megtudod védeni..ne sajnáld meg simogasd mer azzal lehet hogy csak megerősíted.

2016. nov. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy a kutyáktól is fél.:D

Néha játszik velük,de azt is inkább csak behúzott farokkal,séta közben meg elhúzódott tőlük.

A levendulát kipróbálom.Köszi.c:

Simogatni nem szoktam ilyenkor,csak néha mondok valamit/nem dicsérő szavakat/,hogy hallja,hogy én nyugodt vagyok.

2016. nov. 6. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!