Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vettem egy kiskutyát és...

Vettem egy kiskutyát és köldöksérve lett, reklamálhatok a tenyésztőnél, ha igen mit mondjak? Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Törzskönyves, a szerződésben bele van írva hogy nincs köldöksérve, mivel akkor nem volt látható, mára jött elő (1 hétre rá).

Nem emeltem rosszul, megy a hasa és valószinüleg az erőlködéstől..

De mivel születési rendellenesség ezért ott kellett lennie már egy hete is ugye? Csak akkor még nem bukott ki rajta semmi.



2016. nov. 5. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:
61%

Mit akarsz reklamálni?

Miért nem úgy etetted, hogy ne legyen hasmenése?

A köldöksérvek fiatal kölyöknél van, hogy vissza is megy és soha nem jön ki többé.

2016. nov. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A hasmenés is az első percől fent áll, a tenyésztőt rögtön felhívtuk azt mondta a stressztől van ha 3 nap múlva nem múlik el csak akkor kell doki, ahova el is vittük.Amióta nálunk van úgyanazt kapja amit a tenyésztőnél, ahogy ő javasolta, a hasmenés miatt adtunk neki rizst, az orvos javaslatára, illetve kap hasfogót is. A hasmenés nem szűnik, a köldöksérv most jött elő, hétfőn megyünk vele dokihoz. De mivel ez születési rendellenesség, így valószinüleg ott volt a lyuk 1 hete is.
2016. nov. 5. 21:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Várd meg, a doki mit mond.

Egyébként a köldöksérv miatt miért is ne reklamálhatnál. Bár nem tudom, mit akarnál elérni .

Hogy mire számíthatsz a tenyésztőtől?

Bármire. Nem lehet megjósolni, hogy ő hogyan fog reagálni a reklamálásodra.

A jobbik verzió, felajánlja, hogy fizeti a műtétet, ha szükség van rá.

A rosszabbik, hogy elhajt.

Inkább az 1 hete tartó hasmenés a nagyobb gond nálatok.

2016. nov. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Milyen jellegű garanciát vállalt a tenyésztő a szerződésben? Milyen mértékű a köldöksérv? Egyébként nem, nem volt ott korábban maga a sérv, mivel az ugye maga a kitüremkedés, viszont ha gyenge a hasfal a köldöknél, az már fennállhatott korábban, viszont azt a tenyésztő nyilván nem látja.

Kis méretű sérvet nem szükséges operálni, ezt majd a doki fogja megmondani, kell-e, ha szükséges a műtét, én csak akkor fordulnék a tenyésztőhöz, amennyiben ilyen jellegű esetre vállalt garanciát a szerződésben.

2016. nov. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!