Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler vagy a német...

Rottweiler vagy a német juhász energikusabb?

Figyelt kérdés
Eddig azt gondoltam, h a nj, de azt olvastam, hogy a rottweilereket többet kell sétáltatni, és többet is kell velük foglalkozni. Így van?

2016. nov. 5. 21:28
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

ja..főleg nyáron. Amikor a roti kidől a melegtől.

Pontosan annyit kell foglalkozni az egyik fajtával, mint a másikkal.

2016. nov. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

szerintem a németjuhász energikusabb.

A mi németjuhászunk (aki tavaly előtt meghalt:( ) neki csípő diszpláziája volt, és megműtötték. 2 hétig nem szabadott volna mozgatni a lábát, de már a második napon, amikor kiment belőle az altató, nem bírrt nyugton maradni. Próbált futni a biciklisek után, és mindig valakinek le kellett vele feküdni, hogy maradjon nyugton:3

Ismerőseimnél a roti általában: alszik, habár lehet hogy a nap többi részében amikor nem látom, akkor pörög, de én így tapasztalom:)

2016. nov. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Munkavonalú németjuhász.
2016. nov. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
92%
Kutyustól függ.
2016. nov. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Szerintetek, ha veszek e két fajta közül (még nem tudom eldönteni melyiket), akkor elegendő a napi 1,5-2 óra foglalkozás+ hétvégén hatalmas túra?

2016. nov. 6. 09:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Kutyafüggő,de szerintem elég annyi mozgás.
2016. nov. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is egyedfüggő lehet. Én is olvastam a rotikról, hogy mennyi sok mozgásigényük van, erre fel a miénk elszalad 8-10x az eldobott játék után, utána meg inkább lefekszik vele rágcsálni, pedig amúgy meg teljesen lelkesen áll neki, de annyi úgy tűnik elég. Nagyon sokat hever - főleg nyáron (sőt, amint 20 fok fölött van, már liheg és inkább csak heverészik - nyáron meg bent az előszobában a hűvös kövön fekszik reggeltől estig).
2016. nov. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!