Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 6 hónapos staff kutyusomat...

A 6 hónapos staff kutyusomat nem tudom pórázra venni miután elengedtem, hogyan tanítsam engedelmességre?

Figyelt kérdés
Miután elengedtem mint egy őrült elkezd rohangálni és amikor meg akarom kötni elhangzik a gyere ide vezényszó,ekkor ide is figyel de nem jön oda hozzám.Ha én próbálok odamenni hozzá akkor pedig elszalad.Próbáltam hogy úgy csinálok mintha otthagytam volna,utánam is jött de amikor közeledek hozzá akkor elsprintel.SEMMIVEL sem tudom motiválni hogy jöjjön oda hozzám.otthon és amikor pörázon van egy kisangyal,de amikor el van engedve szarik mindenre.A falkasorrendel nincs probléma,tudja hogy én vagyok a vezér,de ha elengedem azt hiszi hogy nem tudok semmit sem csinálni vele és hogy neki mindent szabad.

2016. nov. 6. 02:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Először azt tanítsd meg neki, hogy a "gyere ide" nem azt jelenti, hogy pórázra veszed.

Először otthon, vagy a kertben (ha van), hívd be többször, mindig nagyon dicsérd meg, esetleg jutifalat, aztán küldd el megint játszani. Ezt csináld meg vele legalább ötször, mielőtt pórázra veszed.

A falkasorrenddel pedig igenis, hogy van probléma, különben visszajönne bármilyen körülmények között.

2016. nov. 6. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Orfeus ***** válasza:
100%

Ember, 6 hónapos kutyáról beszélünk. A komolyabb vérvonalból származó kutyákat ilyenkor kezdik el tanítani. Az nem úgy fog menni hogy 2 nap alatt majd mindent megcsinál neked. Ha nem értesz a kutyákhoz akkor pedig sokkal lájtosabb fajtát kellett volna választanod, nem az egyik legmozgékonyabb határozott kutyát.


Az enyém 8 hónapos volt mire rendesen visszajött meg minden, pedig minden nap mentem vele a rétre. Amikor ott visszajött, akkor mentem kutyák közé már. Jutalomfalattal simán megvolt.


Falkasorrendről akkor beszélünk majd ha nagyobb lesz, most még egy "gyerek", és úgy is kell vele bánni, játékosan, dicsérgetni stb, és majd szépen alakul.


Otthon persze hogy kisangyal, tudja mit lehet mit nem, és pórázon is hamar megtanulja, hogy mindegy mit csinál megvan kötve, szal jobban jár ha viselkedik, főleg ha olyan nyakörv van rajta.


Ez a szint meg hogy "próbáltam hogy úgy csinálok mintha otthagytam volna" ez elég amatőr. Hány követ olvastál mielőtt egy ilyen kutyát szereztél?


Ebből van a probléma, amikor egy teljesen amatőr, sokszor gyerek elé odatesznek egy pit vagy staff kutyát, aztán tanítsd. Amikor meg nekimegy az embernek, kutyának, akkor azért mert ilyen a fajtája.


Ha megfogadsz egy jótanácsot, legalább pár órára elmész vele kutyaiskolába, ott mindent megtanulsz hamar, gyorsan elmagyarázzák mit hogy, nem is drága. De ha itt már rosszul csinálod, akkor később komolyabb bajod is lehet belőle. De értsd meg h még gyerek. Szánold ki hogy 6 hónaposan mennyi idős, ha kutya évek szerint számolsz... Ne várj el csodát.


Egyébként nagyon sokat kell foglalkozni vele, le kell fárasztani, aztán tanítani, sokszor nekem is az volt a baj hogy néha hamarabb elfáradtam mint a kutya, mire tanítani kellett volna már én mentem haza inkább...

2016. nov. 6. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt tanítottad meg neki, hogy ha hívod és odajön, akkor pórázra veszed és vége a játéknak. Egyenlőre ne engedd el, sétáltasd hosszú pórázon. Többször hívd magadhoz csak úgy, jutalmazd meg és utána engedd tovább játszani. Ja, és ha

"elengedem azt hiszi hogy nem tudok semmit sem csinálni vele és hogy neki mindent szabad" akkor nagyon nem vagy vezér. Vidd el kutyasuliba mert ez így csak egyre rosszabb lesz és megint arról fognak szólni a hírek, hogy a staff megtámadott valakit.

2016. nov. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

hosszú póráz pl 10-20 méteres.

Úgy csinálsz mintha lecsatolnád vagy kattanjon a karabíner.Aztán mehet. Szólsz neki,nem jön akkor meg fogod a póráz végét és rántasz egyet rajta és ismétled a hívást. Idővel rájön,hogy a kezed elér hozzá szóval nem éri meg szórakozni.


Amilyen hibát elkövetnek sokszor,hogy valóban megkötésnél már a haza menetel következik ami a kutyának kicsit negatív élmény hiszen ő még játszana,többször meg kell kötni,majd elengedni a séta alkalmával így nem köti össze a megkötés=a haza menéssel.


Nekünk ez a hosszú pórázos jött be,biztonsági okokból sokáig így sétáltunk szabadon csak akkor már nem a 20 méteres pórázt húzta maga után hanem a 2méterest.


Illetve kamasz még,feszegeti a határokat.


Első kutyának nem szerencsés ilyen fajta,mert alapjáraton nem való mindenkinek.


ÉN mindenképpen a kutyasulit javaslom. Ott többet tanulsz te is és a kutya is. Tudnak segíteni,látják az oktatók mint rontasz el,mire kell rágyúrni.


Falkasorrenddel meg gond van,mert egy kutyának mindig hallgatnia kell a vezérre,gazdára a tied meg behívhatatlan szóval nem tisztel,magasról leszar téged. Egyszóval te alatta vagy. Pórázon a legtöbb kutya engedelmes,persze.

Az az igazi mikor már kutyák közül vagy szinte bárhonnan behívod jön első szóra nem pedig 10x hangzott el a gyere ide,de a kutyát még kergeted.

2016. nov. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ezt eddig is tudtam és így is csináltam hogy nem vettem pórázra behíváskor.Nagyon ritkán ha párizsit lát lent a kezemben odajön és megeszi de ezután gyors elszalad.Nem tudom hogy miért vagyok alatta a falkasorrendben :( Mindig én megyek ki előtte az ajtón,amikor küszöbhöz érünk megáll és megvárja amíg átlépem a küszöböt.A kajáját is csak engedéllyel eheti meg,Nem morog ha a kajájába nyúlok vagy a helyére megyek.Én ezt nem értem :( Még mielőtt lecsesznétek hogy miért nem viszem suliba,nincs kutyasuli a közelben.
2016. nov. 8. 17:03
 6/9 anonim ***** válasza:

"Mindig én megyek ki előtte az ajtón,amikor küszöbhöz érünk megáll és megvárja amíg átlépem a küszöböt.A kajáját is csak engedéllyel eheti me"


Mert a falkavezérség ennél jóval többről szól. Nem attól leszel falkavezér, hogy előtte mész ki az ajtón. Falkavezér attól leszel, ha határozott, következetes vagy, olyan ember, akire fel tud nézni a kutya. A falkavezérség egy lelkiállapot, nem egy gyakorlatsor. Pont ezért kéne szakemberhez fordulni. Nem muszáj kutyasuliba vinni, házhoz is lehet hívni valakit.

2016. nov. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Orfeus ***** válasza:

Én tartom magam ahhoz, hogy túl sokat ne várj el egy kiskuktyától. Én rácsaptam a seggére amikor rosszul viselkedett, és jutalomfalat volt a másik ami miatt megtanult mindent.


Nem tudsz mit csinálni. Nekem annyival könnyebb hogy fateromnak volt több sulis kutyája, így tőle nagyon sokat tanultam, segített is ha úgy volt.


Azt mondom neked hogy fogadd meg a tanácsokat amiket írt a kollega, teljesen korrekt, bár nekem a hosszú póráz nem segített, ugyan úgy amikor elengedtem nem jött vissza. Mindegy volt hogy 2 vagy 20 méteres, még jól össze is tekerte magát.

2016. nov. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mintha csak én írtam volna ezt a kérdést. Nekem bichonom van, és én is sokszor elengedem a réten, de előlem is mindig elsprintel. És egy ilyen pici kutyát elég nehéz elkapni! Általában ha valamit szaglászik akkor gyors lecsapok rá, de ez így nem megoldás:(
2016. nov. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Orfeus ***** válasza:
A legegyszerűbb hozzászoktatni valamihez amit szeret. Jutalomfalat filléres egy kisállatkereskedésben, de aranyat ér. Én volt h töpörtyűt vittem zacsiban aztán azt adtam neki, mert az elején nem ízlett neki a bolti cucc, aztán megszokta. És szótfogadott egy idő után.
2016. nov. 22. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!