Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem különös állatkertben...

Nem különös állatkertben kutyát tartani? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva néhány éve már nem vagyok oda az állatkertekért, természetellenesnek találom, hiába hangoztatják, hogy olyan az élőhely, mint a természetes, én nem mosolyogva megyek végig.

Épp ezért nagyon furcsálltam, amikor nemrég az egyik állatkertben egy kutyus is rendes ottani "attrakcióként" volt tartva. Volt neki helye, kis tábla a kerítésen. Eléggé el volt dugva, a háziállatos részen volt, amikor megálltam ott, ki sem jött, csak a házban feküdt, pedig napsütéses idő volt. Max 8-10 m2 volt a helye, annak ellenére, hogy ez egy mozgásigényes fajta, és én nem hinném, hogy a dolgozók minden nap rászánnak 2 órát még pluszban, hogy vele foglalkozzanak, sétáltassák, kivigyék az állatkerten kívülre, de ki tudja.

Ti mit gondoltok erről?

(Bár lehet, hogy jobb élete van még így is, mint sok másik kutyának, mert lát embereket, kaját kap.)



2016. nov. 6. 15:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%

Az állatkertek hasznáról csak annyit, hogy ott sokkal tovább élnek az állatok mint a természetben, és sok kihalásban lévő fajt ott mentenek meg...

Kutyákat meg nem csak állatkertben tartanak, én pl skanzenben is láttam, láncra kötve. El kell fogadni, hogy nem lehet minden kutyának tökéletes élete napi 10 óra foglalkozással, ágyban alvással és hogy nem is biztos, hogy ez a legjobb nekik.

2016. nov. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Lehet,hogy őr kutya.Éjszaka szabadon van vagy pedig a biztonsági őrökkel járőrözik.
2016. nov. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
Ernstbrunnban is vannak kutyák, tanulmányozzák a viselkedésüket.
2016. nov. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Véletlenül nem egy mudi volt?
2016. nov. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A budapestiben van mudi, nem ot lattad? Szerencsetlen teljesen apatikus, ez egy egygazdas, idegenekkel bizalmatlan, mozgasigenyes fajta, ezek meg egy kis kennelben tartjak, naponta latogatok ezrei nyustolik, nincs egy allando gazdaja, akihez ragaszkodjon. Ez tomeny allatkinzas, nekem is mudim van es sirni tudnek, ha erre a szerencsetlenre gondolok. Es tudod, mi a legszomorubb? Eguszer ey rendezvenyen kerdeztem az egyik nagy fejest, a valasza az volt, hogy meg mindig jobb, mintha lakasban lenne tartva. A fajtamentok meg semmit nem tehetnek, mert a torveny altal eloirt ninimumot betartjak, kap kajat, van helye stb.
2016. nov. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
4# vagyok. Én is sajnáltam szegényt, de azt hiszem már elpusztult pár éve. Úgy tudom azóta nem lett új kutya. Amúgy az a hely a többi állatnak is rossz: a lónak és a tehénnek is egy aprócska karámja volt, hol az egyik, hol a másik volt bezárva. Nemrég átépítették valami koala kifutóvá a helyüket, ők pedig átköltöztek a Holnemvolt Parkba, ott szerencsére jóval nagyobb helyük van. :)
2016. nov. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

De, egy mudi volt, de nem a pestiben, hanem Szegeden..

Attól, hogy kevésbé ismert fajta, még nagyon emberbarát, sőt, szerintem az egyik legragaszkodóbb. Meg olyan furcsa is volt, hogy nem a faj nevét írták, tehát hogy kutya, hanem így, hogy mudi. Mintha ez egy önálló faj lenne, és nem is egy kutya, akinek gazdi kell és otthon.

Azért is érint ennyire rosszul, mivel nekem is hasonló magyar fajtám van, ismerem őket, és levakarni sem lehet magunkról.

2016. nov. 6. 16:44
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Na ne, szegeden is van? Pfff...
2016. nov. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
#4 vagyok. Ezt nem is tudtam... :/ amúgy a nyíregyháziban is volt régebben egy basset hound, de ott mellette volt valami iroda is, valószínű jobban foglalkoztak vele, vagy csak valaki magával hozta a munkahelyére.
2016. nov. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Most jutott eszembe, hogy ott még most is vannak pulik, csak a parasztudvarban. :/ Egyáltalán nem támogatom az ilyesmit, bár az is igaz, hogy jobb, mint egy sintértelepen.
2016. nov. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!