Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet leszoktatni egy...

Hogyan lehet leszoktatni egy kiskutyát a rágcsálásról?

Figyelt kérdés
Négy hónapos az állatkám, 5 hetes korától két hónapos koráig bent volt velem és együtt is aludtunk, aztán elkezdett mindenfélét széthordani és összerágcsálni a szobámban. Amikor vele aludtam, engem is rágcsált. Muszáj volt a konyhában altatnom ezek után. Szeretném, ha leszokna a rágásról, hogy újra magam mellé tudjam venni. Mit tehetnék?

2016. nov. 6. 18:42
 1/4 anonim ***** válasza:
24%
Szerzel mellé egy másik kutyát, akkor egymást fogják rágni...
2016. nov. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Kell neki mindig biztosítani neki való rágcsálnivalót. A kutya rágcsál, pláne a kölykök. A lényeg az, hogy mit. Amit nem szabad, azt el kell venni, tiltani. Helyette viszont fel kell kínálni valamit, amit szabad (marhacsont, bikacsök pl.)
2016. nov. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 evimeri ***** válasza:
A kiskutyák mind rágnak valamit. Idővel lefog szokni róla. Adj neki pl. rossz zoknit, pólót, törölközőt stb. Az én kutyáim is ezt csinálták. Az egyik a számítógép asztal szélét és a fotelét rágta meg. A másik a parkettát, a szőnyegeket és az ágyterítőt szerette rágni. Én ezért soha nem büntettem őket. Csak rájuk szóltam, hogy nem szabad. Idővel mindegyik kinövi ezt a korszakát. Ne büntesd olyanért amiről nem tehet. A csecsemő is eleinte mindent a szájába vesz, mert így ismerkedik a tárgyakkal.
2016. nov. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne adj neki ruhadarabot, mert később nem fogja tudni megkülönböztetni. Vegyél neki állatkereskedésben kapható préselt bőr játékokat, hogy azokat rágcsálja. Ja és ne aludj vele, mert akkor úgy véli, hogy ő a falkavezér, így később nagyon kezelhetetlen lesz. Legyen külön helye.
2016. nov. 7. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!