Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg játszani...

Hogyan tanítsam meg játszani más kutyával?

Figyelt kérdés

Van egy közepes testű amstaffom, 4 éves (ivartalan kan). Hoztunk mellé egy 9 éves kan kutyát, kisebb valamivel, amolyan érzékeny lélek.

Az amstaffom állandóan játszani hívja, topog előtte, ugrál neki, de az idős teljesen leblokkol, vicsorog inkább, és keresi a menekülő rést... de emberrel órákig játszana.

Megmondom őszintén, pont azért hoztunk kutyát, hogy ne legyen magányos az első kutyám, de nem gondoltam volna, hogy nem jól sül el..Nem szeretném, ha rossz lenne valamelyiküknek, és természetesen eszem ágában sincs visszavinni az időset a menhelyre, de szerintem mindkettejüknek könnyebb lenne, ha játszópajtások lennének :)

Ötletek, tippek?


2016. nov. 6. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell megtanítani semmire, valószínűleg tud ő játszani, csak nem akar, pláne nem egy másik kannal, amennyiben ivaros, és pláne nem akkor, ha nincs a bullos vehemens stílushoz szokva. Nem mindenki bírja azt, ahogy ők játszanak. Inkább arra figyeljetek, hogy a staff vegye a lapot, és ne csesztesse a másikat, akkor van esélyük összehaverkodni. De egyáltalán nem biztos, hogy az idősebb kutya egyáltalán akar majd vele játszani; nem minden kutya játékos, és amelyik igen, az sem feltétlenül játszik válogatás nélkül mindenkivel.

Sétáltassátok őket sokat együtt, és figyeljetek, hogy ne csesztessék egymást, ez a legtöbb, amit tenni tudtok.

2016. nov. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Idős kutyák már többnyire nem vevőek a más kutyákkal való játékra, főleg ha az adott egyed alapból embercentrikus. Nekem is pont ilyen kutyám van, az embereket imádja, játszik is velünk, de kutyákkal nem bonyolódik ilyesmibe. Ő 11 éves, de mindig is az embereket imádta, nem a kutyákat, velük semleges, ha nyomulnak meg is morogja őket. Ellenben van egy másik, 7 éves kutyám is, aki szintén nagyon ragaszkodó, de más kutyákkal is remekül elvan, úgy játszik velük, mint egy kölyök. Gyakran azt is hiszik róla, hogy csak 1 éves. Szóval ez egyedfüggő is. Igazából nem sok mindent tudsz csinálni, vagy megszeretik egymást, vagy nem. Érdemesebb lett volna társnak egy fiatalabb, játékos kutyát választani, de mostmár mindegy. :)
2016. nov. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%
Játszani nem lehet megtanítani a kutyát. Az enyém is ilyen de ő (óriás schnauzer-kuvasz keverék)más okból és amelyik kutyával játszik azt is megválogatja mondjuk a barátnőm kutyájával aki 3 éves francia bulldog és szuka vele játszik de a nővérem pulijával viszont nem igazán játszik. De szerintem játszótársnak nem 9 éves kutyust kellett volna venni de ez szubjektív.
2016. nov. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 evimeri ***** válasza:
Nekem is két kutyám van. Az egyik 11 és fél éves, a másik pedig 2 és fél. A fiatalabb állandóan játszana ő még tele van energiával, míg az idősebb beéri a napi két sétával és egész nap csak fekszik. Néha azért vevő a játékra, de ez kimerül max. 10 percben. Szóval szerintem egy idősebb kutya már nem annyira vevő a játékra. Azért tartsd meg. Jól jön az öreg a háznál.
2016. nov. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!