Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Császármetszés után varrat...

Császármetszés után varrat kiszedése? Többi lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok, kislány csivavám 2 hete lett császározva, azt mondta az orvos, hogy 2 hét után szedjem ki a varratokat. Nekem viszont az a problémám, hogy nem is engedi, mert odakap, illetve úgy látom, hogy az alsó csomó belenőt a bőrébe. Vigyem állatorvoshoz vagy magától kidobja a szervezete? Előre is köszönöm a válaszokat!
2016. nov. 7. 19:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A varratokat az állatorvosnak kell kiszednie.
2016. nov. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pedig ma is hívtam és mondta, hogy szedjem ki, csak hát ez nem egy egyszerű menet...
2016. nov. 7. 20:15
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs a környéken másik állatorvos? Hallottam már ilyenről, hogy azt mondták a gazdinak, hogy szedje ki a kutyájából a varratokat, de ez azért nem olyan egyszerű!

Szerintem ha lehetőséged van rá, keress egy másik orvost!

2016. nov. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire neveletlen, kezelhetetlen a kutya, persze, hogy nem lehet kiszedni a varratokat. Miért nem nevelted meg és miért nem foglalkoztál vele soha megfelelően? A varratkiszedés nem egy komoly dolog, otthon is könnyen meg lehet csinálni, ha a gazda normálisan állna a kutyájához. Egyébként minek kellett szaporítani, ha nem értesz a kutyákhoz?
2016. nov. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem engedi? Egy csivava? Van közöttetek legalább ötven kiló különbség, miért ő dönti el ezt a dolgot? Lefogod egy határozott mozdulattal és kiszeded. Vagy visszaviszed a dokihoz, és ő teszi meg ugyanezt, ugyanígy. A kutya véleménye jelenleg nem számít, mert a varratot ki kell szedni, nem tudja "kidobni" a szervezete, hiszen jól oda van varrva - ez a varrat lényege :) A kutya egészsége mindig fontosabb a pillanatnyi jókedvénél. Lehet, hogy másfél percig szarul fogja érezni magát, mert nem bízik benned, és nem engedi, hogy bárhol-bármikor megfogdosd, de ez jelenleg nem lényeges, mert a varrat nem maradhat benne.
2016. nov. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti: Kritizálhatsz, de nem én neveltem a kutyát, úgy fogadtam örökbe szaporítótól. Senkit nem viselt el maga körül illetve mindenkit megharapott mikor haza hoztam, azóta rengeteg változott és fejlődött, azért mert olyan családba került, ahol szeretik. Nem akarom szaporítani és kiskutyákat sem akartam, de mivel nem ismersz hiába magyarázkodom, úgy se fogod megérteni. egy egyszerű kérdést tettem fel, köszönöm a választ a normális embereknek. Másik állatorvos fogok felkeresni!:)
2016. nov. 7. 21:26
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Vidd vissza a dokihoz, és kérd meg, hogy szedje ki ő. Ennyi az egész.
2016. nov. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, szép dolog, hogy magadhoz vetted, de ettől te még nem mentetted meg. A felelős kutyatartáshoz hozzá tartozik az is, hogy neveled, hogy lelkileg, fizikailag rendbe teszed a kutyát. Ha te nem tudod megnevelni, nem értesz hozzá, keress fel kutyaiskolát, hogy segítsenek neked.
2016. nov. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha már 2 hete benne van, akkor mindenképpen vidd el orvoshoz!

Kb 10 nap után ki kell szedni a varratokat, plusz 1-2 nap nem számít, de ahogy gyógyul, benne "ragad" a bőrébe, és más károkat is okozhat!

2016. nov. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én teljesen megértem a kérdezőt :)

Az én kutyám nem problémás, azt csinálok vele, amit akarok, könyékig nyúlhatnék a szájába, ha akarnék. De azért egy műtét után nem szívesen szedném ki a varratait. A varratszedés az egy kontrollvizsgálat is szokott lenni, én nyugodtabb vagyok attól, ha műtét után látja az orvos és megállapítja, hogy minden rendben van.

Egy szaporítótól mentett kutyával a kölcsönös bizalom kiépítése meg nem egy hétig tart.

2016. nov. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!