Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a 3 éves pincsi...

Mi baja lehet a 3 éves pincsi kutyámnak?

Figyelt kérdés

Hámlik a hátán a bőr , és nagyon hullik a szőre. Jó persze ez lehet attól is h tavasz van és vedlik, de szerintem ennyire nem kéne. Amúgy szép selymes a szőre. És vakaródzik is. Nem minden percbe, de szerintem sokszor. Az egyik füle belsejét már véresre vakarta. Mi baja lehet?


Mindenképpen elviszem orvoshoz! Csak kíváncsi avgyok h szerintetek mi lehet az oka/baja?

Előre is köszi a válaszokat (:


2010. ápr. 28. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:
rühös, szőrtüszőatka, hiánybetegség...és még sok minden más
2010. ápr. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
bolhaallergia, begyulladt bűzmirigy (a füle arra utal), allergia (mikor és mivel fürdetted? mit eszik? volt valami változás ezekben?)... doki vesz börkaparékot abból többminden kiderül
2010. ápr. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Akiteki ***** válasza:
Ételallergia, bolhaallergia, szőrtüszőatka és még sorolhatnánk. Állatorvos meg fogja tudni állapítani. Jobbulást!
2010. ápr. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Fürdetni nem mindig kutyasamponnal szoktuk hanem gyereksamponnal is. Enni meg mindig mást (általában azt amit mi eszünk) Amúgy már ekvittük orvoshoz. aztmondta h lehet h a sampontól van , meghogy ne szabad gyakran fürdetni. meghogy amjd vigyük vissza ha n em javul.

Ugye nem fog meghalni?

2010. ápr. 28. 14:27
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]

Ajánlom ezt az oldalt, itt is kérdezhetsz, és állatorvos válaszol.

2010. ápr. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Akiteki ***** válasza:

Tuti, hogy a fürdéstől nincs ilyen.

Keress egy másik orvost. Ez rávágta az első olyan dolgot, amivel nem kell kezelni. Én hetente fürdetem a kutyáimat babasamponnal, mégsincs semmi ilyen bajuk.

2010. ápr. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Bőrkaparékot kéne vetetni tőle egy másik orvossal, abból kiderül, mi okozza a bajt.

És minél ritkábban fürdesd samponnal (a leggyakoribb 2-3 hónap legyen), a sima víz az mehet bármikor.

2010. ápr. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ez egy jó orvos.

Amúgy az én kutyámnak sem volt baja eddig babasampontól.

2010. ápr. 28. 15:31
 9/9 anonim ***** válasza:

második vagyok ...

vettem nagy levegőt és lenyeltem amit elsöre mondtam volna ... tényleg nézz másik doki után ...

legalább a kinjait probáljuk picit enyhiteni: keress rá google-ba arra hogy Dermilen sampon, hozass neki olyat. Ez gyógysampon, picit visszazsirositja a börét, mosd meg vele 2-3 naponta, kétszer-háromszor. Jó még a lavetnek a "skin" nevű bogyója, nekem szépen helyrehozta a korpás-hámlós kutyát.

Mellesleg milyen sürün mossátok? és milyen töménységü samponnal?

2010. ápr. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!