Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Öreg labradort műteni?

Öreg labradort műteni?

Figyelt kérdés

Adott egy nem túl fiatal es nem túl sportos testalkatú szuka labrador. 10 eves van mar minimum es emlo daganatos lett. Orvosnal mar jartam, o annyit mondott hogy a korara es fizikai allapotara tekintve sokkal jobb lenne ha egy komolyabb mutoben csinaltatnam es nem vele, de ha muszaj vallalja.


A daganat meg nem nagy, bor alatt van neki ergo nem nott bele a hasfalba. A mozgasban nem zavarja, ugyan ugy szaladgal es ugral.


Mivel ugymond soha sem betegeskedik vallalhato a nagyobb kockazat am olcsobb mutet, vagy a 3-4-szeres aru ám tokeletesen felkeszitett mutoben elvegzett lenne a jobb?


2016. nov. 8. 01:48
 1/8 Bobi69 ***** válasza:
39%
10 éves az nem mondható "öregnek", még sokáig élhet
2016. nov. 8. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Mindenképpen jobb lenne a jobb műtőben csináltatni. Kérdés, hogy van-e rá keret?
2016. nov. 8. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Én mindenképpen a "komolyabb" műtétet választanám.
2016. nov. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
5%
Olcsó műtétet egyáltalán nem, és a drágábbtól is óvlak! A kutyus nagyon szép kort élt már meg így is! Ne bolygassátok, ha felnyitják lehet, hogy pont azzal teszik a legnagyobb kárt a kutyában. Ha a kutyus jól érzi magát, akkor hagyjátok!
2016. nov. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%
Mi is hasonló dilemmában voltunk egy pár hónapja. Adott egy 13 éves beagle, áttétes emlődaganattal. Az állatorvosunkkal sokat beszéltünk a műtétről, nagyon nagy műtét lenne, kb a hasát végig kellene vágni. Végül nem műttettük meg, mert a szervezete nem biztos, hogy kibírta volna (kb 2 hónapja műtötték más miatt és azt is rosszul viselte, pedig kb 2 centis sebe volt)+emellett nagyon hisztis szóval az utókezelést se bírta volna. Szerintem ha ismered a kutyádat el tudod dönteni, hogy hogy viselné a műtétet. Ha tényleg csak egy emlőjében van daganat, akkor szerintem érdemes műteni.
2016. nov. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
A nem sportos testalkat alatt azt érted, hogy el van hízlalva? Mert akkor mindenképpen egy komoly rendelőben csináltasd, főleg ha egész életében így volt tartva, mert a túlsúly sajnos rámegy a szívre, keringésre, növeli a műtét kockázatát. Mondjuk önmagában a kora is elég szerintem ahhoz, hogy ne kockáztass egy sima altatással.
2016. nov. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%

Mindenképpen komoly rendelőben, ahol a műtét előtt csinálnak laborvizsgálatot és persze általános vizsgálatot, gázzal altatnak stb.

Ahogy előttem írták, ha túlsúlyos, akkor az olcsóbb megoldás ne jöjjön szóba, hallgass az orvosotokra, aki komolyabb helyre küldött.

Egyébként az apósomék kutyáját múlt évben műtötték ugyanilyen problémával, neki az egyik oldalról szinte végig eltávolították az emlőket, akkor volt 11 éves a kutyus, husky-német juhász keverék, és gond nélkül felépült. Neki egyértelműen meghosszabbította az életét a műtét.

2016. nov. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha a saját orvosod javasol inkább mást maga helyett, arra szerintem nem lehet nem hallgatni.
2016. nov. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!