Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek ha elfut a kutyám...

Mit tehetek ha elfut a kutyám mikor visszahívom?

Figyelt kérdés
Egy stafforshire terrierem van aki másfél éves.Minap mikor apukám állt ki a kapun kiszökött és elkezdett rohanni,mint aki menekülni akar.Én hívogattam vissza,de nem jött.Szerencsére sikerült elkapni.De ha rajta állt volna nem jött volna vissza.Nem értem ezt a viselkedését,mivel nagyon jó helyen van nálunk,van egy másik kutyám is,ha nem vagyok vele akkor sem unatkozik.Látszólag szeret engem,mindig sokat foglalkoztam vele.
2010. ápr. 28. 15:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Ezt érdemes elolvasni, talán segít:

[link]

:)

2010. ápr. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Tényleg iylen kezdő kutyás vagy, vagy csak szórakozol???Nekem is stafim van,de csak második kutyának mertem bevállalni... Első kutyásoknak nem ajánlott!!!


Am azt kell csinálni hogy fogsz jutalomfalatot (kutyatáp, virsli, párizsi), és hívod a nevén. Ha odajön, akkor kapja a jutalomfalatot. Ezt begyakorolod vele. Ezután, barátnőt/barátot megkérsz, hogy kimentek egy oylan helyre, ami el van kerítve, de szabad tér (semmiképpen sem udvar XD, mert eleve ott gyakoroltad be vele). Barátnőd/barátod/szülők megfogják, és te hívod. Ha odajön, jutalomfalat :). Ezt is begyakorolod, és semmi gond nem lesz.


Am a stafikat már 3-4 hónapos kortól el kell kezdeni tanítani!!! Mert ha nem, nemveletlenek lesznek, nem lehet rendesen kezelni őket, bár ez minden kutyánál így van, de a stafiknál jobban oda kell figyelni!! ^^ sok szerencsét!!

Am kiképző vagyok:D

2010. ápr. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Aranyos vagy, hogy igy aggodsz a kutyad miatt, de nyugodj meg, nem azert futott el, mert nem boldog nalatok, veletek. A kutyaknak az elszokdoses jo buli, legalabbis annak, amelyiknek nincs megtanitva, hogy azt nem szabad csinalni.

Szerintem menjetek el kutyaiskolaba vele, mert ott megtanitjak a gazdiknak, hogyan kell tanitani a kutyat. Ott elmondjak a trukkoket, otthon pedig az a feladatod, hogy gyakorold vele. Sajnos abbol, amiket itt leirnak, te nem fogod tudni megtanitani a kutyad, mivel ez egy bonyolult dolog es latnia kell egy szakertonek, mert ha valamit rosszul csinalsz, akkor ki tudja javitani.

Lehet az is, hogy azert szokott, mert a szukak ilyenkor tuzelnek es ezt erzi a levegoben. De a szukak is megszokdoshetnek, ok a kanok utan kutatnak. Erre a problemara megoldas az ivartalanittatas, aminek nagyon sok jo oldala van.

Az miatt is szokhet, ha nincs eleget setaltatva, futtatva az utcan es kivancsi a nagyvilagra, hogy mi van a kapun tul, vagy csak egyszeruen tul sok a levezetetlen energiaja.

Kerd meg a szuleidet, hogy hadd jarjatok kutyaiskolaba!

2010. ápr. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

biztos,hogy jó helye van a kutyátoknak,és szeret is titeket.remek gazdi vagy.

ez nem a szeretetről szól .

a kutya ahhoz megy oda,aki a főnök.

te és apu sem falkavezér, tehát, nem tisztel a kutya, szeretni szeret, de nem tisztel.

és : csak akkor megy vissza, hívásra, ha tisztel = falkavezér hívása.

tanulj egy kicsit erről, és nézd a ngc-n a csodálatos kutyadoki című műsort .

2010. ápr. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Ha elkezdtél futni utána,akkor valószinűleg azt hitte,hogy játszol vele!

Ha nem szoktad sétálni vinni,akkor szerintem a válasz megis van.


Jutalomfalattal betudod neki tanítani.De elöszőr csak az udvarban kezd.És utána egy ember segítségével a szabadon lehet próbálkozni.

Aranyszabály:

Ha odahívod magadhoz(szabadon) akkor ne kösd meg elsőre és induljatok haza,mert a kutya azzal fogja összekötni,hogy a behívás=hazamenés ami negatív dolog a kutya számára,így nem fog odamenni!


Igen,énis arra gondoltam,hogy a rangsorral van a gond.

Nem tekint téged falkavezérnek,lehet,hogy olyan embernek

gondol aki felette áll a rangsorban,de nem téged tekint falkavezérnek (talán saját magát.)és ezért nem köteles vissza menni hozzád.Ezen változtass gyorsan.


Ezt már kicsi korában kellet volna elkezdeni,mert így már nehezebb lesz,mivel neki ez természet ellenes dolog lesz,

de az nem azt jelenti ,hogy lehetetlen.

Sok türellemmel,gyakorlással menni fog.

Esetleg KLIKKERT is használhatsz ,nézz utána,hogy mi is az,és már egész olcsón belehet szerezni,egy műanyagot,ami kezdésnek tökéletes,kb 450;- lehet kapni.

Ez egy klikk hangot kiadó,"kütyü",amit a kutya a jutalmazással fog összekötni vagyis klikk hang=jutalom.

Ezt esetleg séta közben is kattintasz (állitható hang is van benne) és vissza jön,persze ezt is fokozatosan kell megtanítani.

Vagy kutyasíp,sok kutyánál tapasztalom,hogy ez nem használ,én nemis szeretem,de a néhány kutyánál már sikerült kutyasíp használatávan behívni a kutyát,de

azt is csak a gazda kívánsága volt,hogy ha lehetne az legyen.

Ja és ne aggódj a kutya ilyen helyzetben,nem a szeretet nézzi hanem a rangot és a szagot.

Ha jól gondolom,kan kutyád van és nincs ivartalitva ha jól gondolom akkor valószinűleg tüzelt valahol egy szuka

és persze a kanosság benne is megvan.(elnézést ha tévedek)


OFF:

Elnézést,de ezt muszály:

"Tényleg iylen kezdő kutyás vagy, vagy csak szórakozol???Nekem is stafim van,de csak második kutyának mertem bevállalni... Első kutyásoknak nem ajánlott!!!


Am azt kell csinálni hogy fogsz jutalomfalatot (kutyatáp, virsli, párizsi), és hívod a nevén. Ha odajön, akkor kapja a jutalomfalatot. Ezt begyakorolod vele. Ezután, barátnőt/barátot megkérsz, hogy kimentek egy oylan helyre, ami el van kerítve, de szabad tér (semmiképpen sem udvar XD, mert eleve ott gyakoroltad be vele). Barátnőd/barátod/szülők megfogják, és te hívod. Ha odajön, jutalomfalat :). Ezt is begyakorolod, és semmi gond nem lesz.


Am a stafikat már 3-4 hónapos kortól el kell kezdeni tanítani!!! Mert ha nem, nemveletlenek lesznek, nem lehet rendesen kezelni őket, bár ez minden kutyánál így van, de a stafiknál jobban oda kell figyelni!! ^^ sok szerencsét!!

Am kiképző vagyok:D"


Nagyon aranyos volt ez a válaszoló.

Kiképző kislány/vagy esetleg fiú.

Aki ilyeneket használ:

"Am" "sok smiley" "^^" "xD" " ennyire kezdős kutyás

vagy,énis csak 2.kutyának mertem bevállalni"


Sorolhatnám még.Kedvesem az,hogy eslő kutyának nem ajánlott az nem azt jelenti,hogy 2. már ajánlott.

Tényleg aranyos vagy és elnézést mégegyszer,de muszály voltam erre reagálni.Bocsánat ha ezzel megbántottalak volna.

2010. ápr. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,találtam benne hasznos infókat.Egyébként jártunk kutyasuliba,de egy rövid külföldi kintartózkodásom miatt ez félbe szakadt.Egyébként nem ez az első kutyám,ő már a sokadik,és tudom őket kezelni.A staffom is kezelhető,csak ez az egy probléma van vele.Van tapasztalatom kutyás téren,de nem írom le milyen fajtákkal foglalkoztam eddig,mert akkor sokmindenki tudná ki is volt a kérdező :)
2010. ápr. 28. 19:14
 7/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az a bizonyos kiképző, egy fiatal kiképző, és a tudása nincs összefüggésben a billentyűzeten való pötyögéssel. És még a normális válaszolóknak sem megy mindig a helyesírás. Kedves utolsó válaszoló, egy párszor rosszul írtad azt, hogy muszáj. De szerintem az, aki Am kiképző vagyok "néven" írta alá, elég normális válaszokat adott, és végül is ez volt a lényeg.


És, hogy ne csak OFFoljak.:)

igen, az a legjobb megoldás, ha gyakorolsz vele. Azt azt hiszem nem láttam, hogy ne szólongasd a kutyát sokszor, ha nem jön oda, mert akkor ezt ő úgy értelmezi, hogy "hadd szólogasson csak, majd megunja". viszont ha nem jön oda, és hátat fordítasz, akkor elvileg követnie kéne, ha te vagy a falkavezér. a falkavezérség elnyeréséről meg annyit lehet olvasni, hogy elég ha beírod a google-ba:)

2010. ápr. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát ezek szerint én vagyok a h_lye,mert itt nincs olyan kiképző aki "xD" "lol" meg kutya se tujda még miket használna,pedig van jópár fiatalabb kiképző is.

De nem 13-14 évesek.:)

De akkor úgy látszik mások a szokások.

Igen hasznosakat is írt,ezzel nem vitatkozom csak megjegyeztem.Meg persze a helyesírási hiba (SAJNOS) nállam is benne van,kis iskolás koromban is borzalmas voltam,számitógépezés közben meg borzalmas.

Nem vitának szántam csak egy puszta megjegyzésnek.

2010. ápr. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én több kutyámmal is jártam suliba, és mindig használtunk az elején jutifalatot. Vagy labdát, vagy valamit...

És a behívás szerintem a 0. gyakorlat vagy tévednék???

Ez az alap, hogy vissza tudd hívni, ez a legfontosabb dolog az életében, mert hiába ül, fekszik, tüzes karikán átugrik meg mittudomén mit csinál, ha vissza se tudom hívni, és esetleg kamion alá fut...

Egyébként különösen nehéz felfogású, makacs, önfejű kutyával lehet hosszú pórázon is gyakorolni. kaja a kézbe, hagyom elmenni, majd hívom, egyszer!!! pl. buksi, hozzám! ha jön, kaja a szájába és baromira megdicsérem, ha nem, akkorát rántok rajta az akár 10 m-es pórázzal, hogy észreveszi, hogy hoppá, itt történt valami. szépen odahúzom, aztán kaja a szájába és baromira megdicsérem. Nem kell sokszor megrántani, a nyaka meg bírni fogja, nem egy 5 kg-os kiskutyáról beszélünk. Maximum negyedóra, és felfogja, mi a helyzet, és menni fog, más nem, a kajáért.

Mi ezt úgy is gyakoroltuk, hogy a kutya számára kevéssé ismerős ember fogta meg, én elfutottam, majd megfordultam és hívtam. A legtöbb kutya ösztönösen futni akar a gazdijával, szinte 100%, hogy odamegy hozzá. Ha mégsem, akkor ne felé fuss, hanem előle el! Előbb-utóbb odamegy.

2010. ápr. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én sok kutyát képeztem már ki, de stafim még csak egy volt. Volt már minden féle, de a stafi az érdekes egy fajta. Nehéz csontozatú, ezért nem ment neki a fekszik. De a pacsit és az ül-t egyből megtanulta.
2010. ápr. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!