Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kistestű kutyafajták is...

A kistestű kutyafajták is kötődnek az emberhez és tudnak ragaszkodni, szeretni, mint a nagyobb testűek?

Figyelt kérdés
Ők is szeretnek és szeretik,ha szeretgetik őket vagy ők kicsit érzéketlenebbek és leginkább csak dísznek vannak? Nagyon szeretnék kutyát,de fontos,hogy a szeretet oda vissza működjön,ne csak én ragaszkodjak hozzá? Panelban tartanám,milyen szeretetteljes fajtákat ajánlotok?

2016. nov. 9. 08:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Miért ne tudnának?

Amúgy mit nyújtasz neki?

Egyébként javaslom,Menj be egy menhelyre,sok kistestű kutya vára gazdáját

2016. nov. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A kistestűek is ugyan olyan ragaszkodóak. Annyi, hogy jól nézd még, hogy honnan veszel/viszel kutyát, nehogy ideggyenge legyen
2016. nov. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutya hasonlóan "működik". Mindegy, hogy mekkora. A kötődés attól alakul ki, hogy időt töltesz vele. Pont, mint A kis herceg c. könyvben :)

Menhelyen rengeteg kutyus vár gazdira. Nézz be néhány menhelyre, vagy a Facebook-on találsz egy csomó olyan állatvédő szervezetet, ahol a kutyusok ideiglenes befogadónál vannak. Egész biztos, hogy tudnának neked kiskutyát ajánlani.

Ha segítség kell, akkor szólj, mert a barátnőm mostanában fogadott örökbe ideiglenes befogadótól nagyon cuki, szobatiszta kutyust. Szóval körbejártuk a témát :)

2016. nov. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy kötődnek!

Nekünk egy törpe tacskónk van, ha látnád, hogy hogy mennyire ragaszkodó, hogy hogy örül, amikor hazaérünk munkából, és hogy mennyire hízeleg, nem lenne kétséged. :)

2016. nov. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tibeti spánielem van. Imádom és ő is engem. Minden nap, mikor hazaérek, kb. 3-5 perc azzal megy el, hogy ugrál körülöttem, lépni nem bírok. Azért csak ennyi idő, mert ennyi idő, míg lepakolok, és megsimogatom. A lábamnál alszik, hiába van nyáron 34 fok a lakásban az erkélyen meg 24, nem megy ki, csak ha én is kint vagyok.
2016. nov. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Persze, hogy ugyan úgy kötődnek!

De a kötődés, ragaszkodás egyrészt nem csak úgy van, azért dolgozni is kell. Ha nem megfelelően bánsz vele, nem megfelelően neveled, ha emberként, elkényeztetett kisgyerekként kezeled, akkor nyilván nem fog hozzád kötődni. Másrészt ez egyed függő is persze. Vannak nagyon önálló kutyák, akik nem túl ember centrikusak, és vannak nagyon gazdásak is.

2016. nov. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ebből a szempontból nem számít a méret.

Pontosan ugyanúgy tudnak ragaszkodni, szeretni, mint a nagyok.

2016. nov. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Platypus ***** válasza:
100%
A kistestű társasági kutyáknál éppen az volt a fő tenyészcél hogy imádják a gazdájukat. Az egy dolog, hogy vannak rettentően félrenevelt vakarcsok, de a hiba itt a kedves gazdikban van, nem a kutyákban. Egy szobacirkálóban előbb fogod megtalálni amit keresel mint egy nagytestű pásztorkutyában.
2016. nov. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Holnap megyek a menhelyre. Nektek milyen fajta van? Melyik való panelba? Meséltek a kutyáitokról?
2016. nov. 9. 11:40
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem nagytestűm van de a mamámnak van egy tacsikeveréke és egy csivi keveréke. Mind a kettő nagyon barátságos, és kedves, szocializálva és aétáltatva nincsenek mégsinvs bajuk senkivel és srmmivel habár a csivi ideggyenge, egy falévéltől is visítva rohan el de nagyon jó pofák csak nem szabad őket gyerekként elkényeztetni és tutujgatni annár rosszabbat nem tehetsz mint ha nem neveled meg.
2016. nov. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!