Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya/macska milyen gyakran...

A kutya/macska milyen gyakran ehet natúr joghurtot? Heti egyszer jó nekik?

Figyelt kérdés
Gondoltam heti 1x keverek a száraztáp mellé egy kis joghurtot is, hogy ízletesebb legyen, elvileg jót tesz az emésztésnek is.

2016. nov. 9. 22:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Heti 1-2x szabad úgy tudom.
2016. nov. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Nincs szükségük joghurtra. Sőt, szerencséd van, ha nem hajtja meg őket, a legtöbb kutya, macska nem bírja a laktózt.
2016. nov. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekünk a cicánk olyant fosik tőle, hogy undorunk alig van az almozáshoz :D
2016. nov. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Előrebocsátom, hogy nem én találtam ki, hanem az állatorvosunktól tudom és nekünk bevált...

A kutya nyugodtan eheti kis mennyiségben akár minden nap (táp mellé). Savanyított tejtermék, nem fogja meghajtani. Sőt! A f.sos kutyánk azóta nem f.sik, amióta kap joghurtot. Ez napi 1-2 kanálnyit jelent.

A sima tejet nem érdemes nekik adni, mert attól tényleg lehet hasmenésük.

Ha nagyon bizonytalan vagy, kérdezed meg az állatorvost, akiben megbízol, de mi egy érzékeny gyomrú, hányós, f.sos kutyát tettünk rendbe a joghurttal. Amióta úgy kapja a tápot, hogy joghurt, pici víz, bele a száraz táp, de nem áztatom, hanem azonnal megkapja, azóta kicsit hízott, megeszi a kajáját, nem hányik és hasmenése sincs.


A macska viszont jujjjj! Egyszer hasmenéses volt a cicám, hívtam az állatkórházat, hogy mit adjak neki, mert nem rendel az orvosunk. Azt mondták, hogy csirkemellet és pici natúr joghurtot, mert az helyrállítja a bélflóráját. Nem részletezném :D Olaj volt a tűzre.

Talán más cicáknál beválik, az enyém egyébként is elég érzékeny gyomrú.

2016. nov. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Jót tesz igen.Annak aki nem laktózérzékeny.Viszont sok macska az.
2016. nov. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A mi kutyánk is állatorvosi tanácsra kapja a kaukázusi kefírt, reggelente kap egy keveset. Nem fosik tőle egyáltalán.
2016. nov. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A laktózérzékenyek többsége is fogyaszthat joghurtot, a tejből ugyanis úgy lesz joghurt, hogy a tejsavbaktériumok lebontják a tejcukrot. Ezen kívül nem minden kutya (és macska) laktózérzékeny. Náluk, épp úgy mint az embereknél, egyedi. Van amelyik érzékeny a laktózra, van amelyik nem. Egyszerűen ki kell próbálni, adni kell a kutyának pár kanál joghurtot, ha fosik tőle, akkor nem szabad többet adni, ha semmi baja nem lesz tőle, akkor váljék egészségére.

Nekem is az állatorvos javasolta, hogy adjak joghurtot a kutyának, amikor emésztési zavarai voltak, meg amikor antibiotikumot kapott, azon kívül egy kis tálka tejjel meg tudtam oldani a gyomorégését.

2016. nov. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a mienk minden nap eszik és nem f¤sik
2016. nov. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!