Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya a jó, , kezdő"...

Milyen kutya a jó, , kezdő" kutya?

Figyelt kérdés

2016. nov. 9. 23:01
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Olyan, amilyen passzol a gazdájához, az életmódjához, a temperamentumához. Nincs olyan kutya, amelyik mindenkinek megfelelne.
2016. nov. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
18%
A lakás teljes akadálymentesítését pedig el is felejtettem, pedig a mai liberális világban minden vakot (legyen az ember vagy állat) megillet az akadálymentesítés.
2016. nov. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
26%
Labrador vagy golden retriever
2016. nov. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem bármilyen fajta jó, hiszem van 12-15 évetek megismerni, kiismerni egymást. Nekem is olyan fajta kutyám van amire azt mondták kezdő kutyásnak ne!!! Meg is voltak a kezdeti nehézségek, sokat kellett küzdenem vele, mert rohadt domináns és ő akar irányítani, kutyasuliba járunk, agility, terelés, 2-3 órát megyek vele minden nap, és mist hogy 2 éves lesz, most kezdünk úgy igazán egymásra találni, most kezdi átengedni az irányítást. :D Persze az ember mint kezdő sok mindent rosszul csinál az elején, de semmi olyat nem tud amit később éretteben, tapasztaltabban ne tudna helyrehozni, hisz 2 ényi tapasztalat van már mögöttem. :)
2016. nov. 10. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Ha kellőképpen felkészülsz rá (értsd tájékozódás a fajtáról, a kutyatartásról, meg úgy mindenről ami hozzá kapcsolódik), akkor szerintem bármilyen fajta jó. Nekem kaukázusim van, 10 éves, 12 voltam mikor megkaptam.
2016. nov. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

Ha nincs semmi konkrét elképzelésed a kutyával, egyszerűen csak szeretnél egyről gondoskodni, akkor az a lényeg, hogy ne egy nagyon kemény kezet igénylő fajtát, vagy munkakutyát válassz (pitbull, amstaff, malinois stb. stb. stb.), mert bár mindegyik kutya tud nagyon jó társ lenni, őket inkább azok tudják jól kezelni, akik már ismerik a kutyák testbeszédét és tudnak nagyon következetesek lenni.

Persze van, aki ösztönből tökéletesen tud bánni a kutyákkal, de ez azért ritkább.

Ha tenyésztőtől fajtatiszta kutyát szeretnél vásárolni, akkor elmondod, hogy első kutyád lenne és a tenyésztő aszerint fog neked kiskutyát ajánlani.

Ha nem fontos, higy fajtatiszta legyen, akkor pedig menhelyeken keresgélj! A legtöbb menhelyen vannak olyan napok, amikor lehet menni kutyát sétáltatni. Séta közben megismerkedhetsz a kutyákkal és "beleszerethetsz" az egyikbe annyira, hogy örökbe akarod fogadni.

2016. nov. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%

hülyeségnek tartom ezt a kezdő kutya dolgot. igen, az első pár hónapban valóban kezdő leszel. de könnyen bele lehet tanulni.

olyan kutyát válassz ami illik hozzád és megfelelően a gondját tudod viselni 15-20 évig.

pl ha nincs olyan sok szabadidőd és nem is szeretsz sokat mozogni,akkor nem egy nagyon nagy mozgásigényű kutyát kéne választani..stb ezeket vedd figyelembe mielőtt döntesz

2016. nov. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%

Ez egyéntől és időtől függ.

Az unoka tesómnak egy mopsz volt a megfelelő, mert nem igényel sok mozgást, cuki, könnyen hordozható.

Nekem a border :D Egész nap pörgök, futok es rengeteg a szabadidőm.

Olyan kutyát válassz amelyikkel eltudod képzelni az életedet.

2016. nov. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%

nekem olyan fajtám volt elsőre amit senki sem ajánl (én se, bár van akinek sokadiknak se való) de én nem kérdeztem soha senkitől, én tudtam, hogy mit akarok, mit tudok nyújtani és hogy ehhez milyen kutya kell. te tudod, hogy mire akarsz kutyát és milyet.

ha semmi extra kívánságod nincs egy akármilyen nyugodt keverék jó menhelyről.

2016. nov. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ez attól függ, hogy hol laksz. "Benti" kutyának inkább az "ilyen kis szőrös micsodák" valók, az olyen ölebek. Ha kertes házad van, akkor inkább a Pulit ajánlom. Okos, szerető és családarát. Házörzőnek elég ugatós, ámbár elég barátságos.
2016. nov. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!