Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy "nevelhetem" a kutyába...

Hogy "nevelhetem" a kutyába (amstaff) hogyha megtámadnak az utcán akkor neki menjen a támadónak?

Figyelt kérdés

Ma sétáltatás közbe vplt egy ilyen de mivel még csal 4 hónapos nem nagyon tudott mit csinálni és nem is akart,pont ezért szeretném időbe mert még kölyök.Szóval milyen módszerrel tudnám neki ezt megtanítani?

Vagy vigyem kutyakiképzőhöz?


2016. nov. 10. 16:43
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Vidd kutyaiskolába és tedd le vele az őrző védőt viszont ez nem jogosít fel se téged sem a kutyát arra hogy másra uszítsd vagy simán rátámadjon valakire. Simán elaltathatják és a fajta nevét rontod...meg amúgy is mi a fenét vársz el? Mintha egy 5 éves gyerektől várnád el hogy megvédjen....
2016. nov. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Félre érted a helyzetet,nem uszítani akarom és nem is fogom,de ha egyszer ott van velem és nemtudom magam megvédeni egy felnőtt cigánnyal szembe,még jó hogy elvárom hogy neki menjen,nagyon barátságos és engedelmeskedik nekem,nem most szeretném elvárni 4 honaposan hogy megvédjen de mivel még kölyök ezért szeretném belenevelni hogy felnőtt korába már támadjon ha meg akarnak verni vagy hasonló,félre értés ne essen megvédem én magam is nem azt akarom hogy a kutya ok nélkül neki menjen az embereknek,de ha nálam 2-3or akkora agressziv ember rám mozdul és kést ránt akkor nemhiszem hogy te tudnál ez ellen valamit tenni :)

Egyébként köszi a gyors választ!

2016. nov. 10. 17:06
 3/27 anonim ***** válasza:
Kutyaiskolában van őrző-védő képzés, de ez csak sport. Ettől egyáltalán nem biztos, hogy éles helyzetben megvéd. "Igazi" őrző-védőt kevés helyen tanítanak, gyanítom, hogy inkább csak akkor tudsz ilyesmire járni, ha rendőr vagy biztonsági őr szeretnél lenni. Ha viszont ilyen képzésre viszed, akkor nagyon komolyan kell venned vele az engedelmességet és egyáltalán a biztonságot. Elvégre ez olyan, mintha töltött fegyverrel járkál, aminek saját akarata van. Igazából egy kifejlett amstaff látványa a legtöbb esetben elég ahhoz, hogy ne próbálkozzon senki.
2016. nov. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Igen néha elég,de az a probléma hogy túl barátságos és ugrált az emberre,az ment hátrébb de a kutya csak játszani akart vagy hogy megsimogassa,sajnos tetlegességig fajult a dolog de még igy sem tudtam mit csinálni és meg is fenyegetett..Ezért szeretném hogy ha nem is ugrik neki legalább ugasson meg lássa hogy vad a kutya,ezt szeretném elérni,köszi a választ!
2016. nov. 10. 17:16
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hogy a kutya felugrált egy idegenre, erre az idegen teljesen jogosan mérges lett? Akkor nem őrző védő kell nektek, csak simán nevelni a kutyát, hogy másokat ne zavarjon.
2016. nov. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

4 hónapos kutyától mit vársz,az még gyerek eb ? :D


Majd vidd el őrző védőre ha megnő. Amúgy jó ösztönű tanítatlan de felnőtt kutya egyből ugat morog ha támadólag lépnek fel ellene ,vagy a gazdája ellen.


De ha ez nincs benne akkor is rávezethető a dologra,csak több munkát igényel. Persze vannak eleve békés fajták -egyedek ,azoktól nem nagyon lehet elvárni az aktív védelmet és tanítással sem mész sokra velük. De alapból az amstaff mint fajta ,alkalmas védelemre is

2016. nov. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Utoljára akkor leírom hogy nem most 4 hónaposan várom el hogy megvédjen,csak mig kölyök könyebben tanul és felnőtt korára már képes lesz megvédeni a gazdiját! :)
2016. nov. 10. 17:24
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, alap problémák vannak veled.. miért engeded oda a kutyádat idegenekhez? Baromira nem nagy öröm a legtöbb embernek ha egy idegen kutya odamegy hozzá és ráugrál,senki nem köteles ezt eltűrni.


Pórázzal kell vinni ,vagy tökéletesen behívhatóvá nevelni ,és elkerülöd az ilyen konfliktusokat.

2016. nov. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Félre érted,az utcán sétáltattam,odajött az ember hogy mit nézegetem (csak ránéztem és nem tetszett neki) tehát ő jött oda hozzám,belém állt,tök közel volt az arcomhoz a kutya pedig mellettem volt,persze hogy ugrál felé...
2016. nov. 10. 17:31
 10/27 A kérdező kommentje:
Természetesen pórázzal vittem!
2016. nov. 10. 17:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!