Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi annak a neve ami olyan...

Mi annak a neve ami olyan hogy fel rakjuk a kutyára a nyakörvet és ha egy zónából kilép megrázza az áram?

Figyelt kérdés
A kutyám rendszeresen kilóg és ugye ez büntetéssel is járhat. Nem az a gond, hogy nem jön vissza, de a szomszédoknak nem tetszik és pénzbírság is lehet belőle. Hallottam olyanról, de nem tudom mi a neve, hol keressem és mennyibe kerül. Olyan, hogy felraksz egy valamit a kerítésre (olyan, mint a villanypásztor) és rárakod a kutyára a nyakörvet. Ha kilép a körbevett zónából megrázza az áram (tudatlanok figyelem: a kutyát nem úgy rázza meg, hogy meghal, hanem csak egy kisebb áramütést kap, baja nem lenne, de megtanulná, bent a helye) A válaszokat hálával és hatalmas köszönettel várom/fogadom :)

2016. nov. 10. 17:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%

Áramos nyakörv/Láthatatlan kerítés/kiszökésgátló. De nem éri meg ezzel kínozni. Vidd el kutyaiskolába,ha volt már és nem használt (3-4 hónap után sem),sétáltasd többet,fáraszd le mind szellemileg,mind fizikailag jobban. Ha 3-4 hónap múlva ez se használ,hívj fel egy szakértőt! Kb. szintén 3-4 hónap múlva,ha nincs változás CSAK AKKOR TEDD FEL RÁ!!!


Amúgy ha ivaros kan,akkor megérzett egy szukát,teljesen normális. Erre az ivartalanítás a megoldás

2016. nov. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%

Kijavítanálak:

Nem megtanulja hol a helye,félelmet kelt benne

2016. nov. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
48%
Séta?
2016. nov. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
44%

És ha le kell tiltani valamiről a kutyát, és rászólsz, esetleg rá is csapsz a fenekére, az nem kelt félelmet benne szerinted?


Nem azt mondom, hogy ez a legjobb megoldás, de hatásossabb lehet szerintem, mint hogy próbálkozol ezzel azzal, vársz 3-4 hónapig, hogy működik-e, közbe rendszeresen kiszökik... Aztán feljelentenek a szomszédok, vagy agyonverik/megmérgezik a kutyát...


Nem tudom, mért írtóznak ennyire, az emberek a villanypásztortól, meg ettől az elektromos nyakörvtől. Értem már hozzá villanypásztorhoz nem egyszer, nem egy nagy dolog, max kicsit elzsibbad az ember keze. A kutya is csak megijed és ennyi.


Amúgy az azért tényleg fontos, hogy le legyen fárasztva a kutyus. Sétálj meg foglalkozz vele sokat!

2016. nov. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit sétáltatod egy nap a kutyát? Ha a kertben éli az életét, ne csodálkozz, hogy szökik...
2016. nov. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
naponta kb. 2 órát sétál és kb. 1 órát játszunk vele, de nekem sincs olyan sok időm:/// és én sem értem miért olyan nagy cucc ez a villanypásztorosdi...nem agyonüti az áram, hanem csak megijeszti de nem öli meg....és első: nem akarok több mint egy évet várni és közben a bírságokat fizetni, netalántán a kutyát holtan találni.
2016. nov. 10. 18:11
 7/15 anonim ***** válasza:
82%
villany pásztor
2016. nov. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Ha ilyet raksz a kutyára akkor búcsút mondhatsz a sétáknak mert félni fog a kerítés 2 méteres közelébe menni nem hogy kimenni a kapun. Meg gondolj bele, mennyibe kerül ez a cucc és mennyi az ivartalanítás vagy a kutyaiskola.
2016. nov. 11. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"És ha le kell tiltani valamiről a kutyát, és rászólsz, esetleg rá is csapsz a fenekére, az nem kelt félelmet benne szerinted?"

Attól, hogy te lúzergazdi vagy és csapkodásra hagyatkozol, messze nem biztos, hogy más is. (A tiltás is többféleképpen tanítható és nem, nem kell hozzá ráhúzni a kutyára.)


Kérdező: én a helyedben ránézetnék egy kiképzővel arra a kutyára, mielőtt elkezdeném szadizni.

Egy részt, mert hallani olyan kutyáról, aki simán átfut az elektromos kerítésen (olyan sebességgel jut át a kerítésen, hogy alig érzi, hogy megcsípi az áram), tehát ez sem 100%-os megoldás.

Másrészt abból, hogy leírtad nekünk, hogy "naponta kb. 2 órát sétál és kb. 1 órát játszunk vele" túl sok minden nem derül ki, azon túl, hogy te igyekszel jó gazdája lenni. De a monitoron keresztül nagyok sok minden nem látszik. Pl.:

- hogy sétáltok? Pórázon, póráz nélkül?

- tényleg elfáradt-e a kutyád?

- eleget vagytok-e kutyák között?

- milyen ütemű a séta? Andalgós? Futkározós? Érdemes lenne-e megtanítani bicikli mellet futni?

- hol sétáltok? mindig ugyanazon az útvonalon, ugyanazon a környéken? (uncsi.) Terepre szoktatok-e menni? Hányszor? Hová? Hát ingergazdag környezetbe?

- agyi fárasztással hogy álltok? Tanul, gyakorol eleget az a kutya? Mert az egy dolog, hogy egy órán át dobálod neki a labdát, vagy rongyoztok, de az túl sok agyalást a részéről nem igényel :) Szoktad-e azzal nehezíteni a feladatot, hogy egyre ingergazdagabb környezetben gyakoroltok?

Soroljam még?

Legvégső esetben még mindig el lehet vele járni vele sportolni, amikor is a kutya nagy sebességgel végez komoly koncentrációt igénylő feladatokat (ezért szeretik sokan pl. az agility-t), de könnyen lehet, hogy a napi rutinok módosításával simán lehetne orvosolni a problémát.

2016. nov. 11. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Egy gond van ezzel: nem lehet rajta folyamatosan egész nap, mert tönkreteszi a bőrét. Szóval macerásabb, mint az ember gondolná.


Hogy lóg ki a kutya? Annyira nehéz lenne ezt megakadályozni?

2016. nov. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!