Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Őrző védő foglalkozásra...

Őrző védő foglalkozásra tudnátok nekem rövid nem szokásos parancsszót ajánlani?

Figyelt kérdés

Nem szeretném a fogd meg, csípd meg és a csibész szavakat hasznàlni mert azt bàrki mondhatja, de valahogy nem jut eszembe màs.

Valamilyen rövid de csattanós parancs lenne jó.


2016. nov. 10. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem a kiképző segítségét kéred?
2016. nov. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mert szerinte az a jó ha én talàlom ki.
2016. nov. 10. 19:49
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

-öl,öld :D

-harap


Esetleg angolul vagy németül a fogd,csibész megfelelőjét.

2016. nov. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem dobermannom volt és én mindig azt mondtam neki, hogy "kapd el". A csibész, csípd meg nekem se tetszett, azt, hogy "fogd", pedig én arra használtam, ha azt akartam tőle, hogy a szájában fogjon/hozzon valamit.

Nem tudom, hogy a "fogd" és a "fogd meg" parancsokat tudta volna két külön dolognak értelmezni, ezért maradt a "kapd el".

2016. nov. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A szokványos vezényszavak a fürkész, fogd és ereszd.

Még németül használják ezeket gyakran.

2016. nov. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
a kutya a szituációra fog bekapcsolni, pont tökmindegy, hogy mit mondasz neki, tréningen, akkor ne mondj vezényszót, csak biztasd. De miért nem jó a fogd pl.?
2016. nov. 11. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pak hem! Könnyen kimondható, az sem gond, ha egybeolvad a két szó. Több jelentése is van, köztük a "kapd el!". Egyébként holland. (Mindig a Célszemély című sorozat jut eszembe, ahol a Bear nevű malinois csak a holland vezényszavakra hallgatott, legalábbis a dramaturg szerint. :D )
2016. nov. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát, ment a zöld kéz.

Végül is egy rövid német szót választottam.

2016. nov. 16. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!